menu

Strona Główna > Newsy > Bezpłatny raport o sztucznej inteligencji od XTB

Bezpłatny raport o sztucznej inteligencji od XTB


Broker XTB przygotował kolejną niespodziankę dla klientów i nie tylko. Tym razem jest to raport poświęcony sztucznej inteligencji, który można bezpłatnie pobrać na stronie internetowej brokera.

W zamierzeniu raport ma być pomocą i przewodnikiem po inwestowaniu w rozwijającą się branżę sztucznej inteligencji. Zdaniem ekspertów sztuczna inteligencja jest segmentem rynku, który w najbliższych latach może okazać się tak przełomowy, jak niegdyś obróbka metali, silnik parowy czy Internet.

O wykorzystaniu AI w życiu codziennym mówiło się już od stosunkowo dawna, jednak praktyczne wykorzystanie tej technologii wciąż było dla większości z nas bardzo trudne do wyobrażenia. Technologia ta po raz pierwszy stała się powszechnie znana dopiero w 2022 roku, kiedy to niektóre usługi oparte na sztucznej inteligencji zostały udostępnione społeczeństwu w ciekawej i łatwej w obsłudze dla przeciętnego użytkownika formie. Popularność zaczęły zyskiwać takie usługi jak Stable Diffusion, DALL-E czy Midjourney, które generowały obrazy na podstawie opisu przygotowanego przez użytkownika. 

Pod koniec ubiegłego roku uwagę wszystkich zwrócił drugi rodzaj wykorzystania AI. Mowa tu o stworzonym przez OpenAI ChatGPT. Według wielu osób działa on jak magia. To czat, na którym można zadać pytanie lub opisać, co chce się wiedzieć, a sztuczna inteligencja generuje na tej podstawie odpowiedź tekstową. Działa on poprzez przeszukiwanie Internetu i dopasowywanie najbardziej prawdopodobnych słów, które powinny następować po sobie. Czy będzie to przełomowe osiągnięcie i spółki z tej branży będą napędzać zyski inwestorów? Czas pokaże.

Tymczasem XTB zaprasza do lektury raportu, który można pobrać tutaj.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę