menu

Strona Główna > Newsy > CySEC odbiera licencję Prior Capital Cy

CySEC odbiera licencję Prior Capital Cy


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że całkowicie anulowała licencję CIF spółce Prior Capital Cy (wcześniej funkcjonującej jako PriorFx Ltd).

Według komunikatu regulatora zastrzeżenia wobec spółki dotyczyły jej praktyk biznesowych i niestosowaniem się do wymogów regulacyjnych. CySEC podkreśliła również, że śledztwo w sprawie Prior Capital wciąż trwa. Szczegółowe zarzuty związane są z wymogami organizacyjnymi i brakiem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa środków należących do klientów.

Broker kierował swą ofertę przede wszystkim do klientów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe, mniejsi brokerzy i profesjonalne grupy inwestorów. Poprzednia marka brokera, PriorFx, w roku 2017 została już ukarana grzywną w wysokości 64 tys. EUR za nieprawidłowości w materiałach marketingowych. Prior Capital Cy zmienił już informacje podawane na swej stronie internetowej i usunął wszelkie dane wskazujące na to, że posiada autoryzację i działa pod nadzorem CySEC.

3 miesiące na zakończenie działalności

Regulator daje brokerowi trzy miesiące na wypełnienie zobowiązań wynikających z usług inwestycyjnych, które zostaną wygaszone. W tym czasie nadal będzie pozostawać pod nadzorem CySEC. Zgodnie z regulacjami cypryjskiego regulatora broker musi zwrócić klientom wszystkie środki zgromadzone na ich rachunkach, a także rozpatrzyć wszystkie skargi. Ponadto Prior Capital ma obowiązek przedstawić opinię zewnętrznego audytora, która potwierdzi, że broker wypełnił wszystkie zobowiązania, z informacją obejmującą wszystkich klientów spółki.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę