menu

Strona Główna > Newsy > eToro potwierdza plany wejścia na giełdę

eToro potwierdza plany wejścia na giełdę


Spółka eToro potwierdziła we wtorek, że połączy się ze spółką celową FinTech Acquisition Corp. V i przy jej pomocy zadebiutuje na giełdzie Nasdaq. Potwierdzenie ze strony firmy pojawiło się po wielu doniesieniach medialnych, które już od kilku miesięcy zapowiadały jej giełdowy debiut.

Połączone spółki będą funkcjonowały pod nazwą eToro Group Ltd, a szacowana wartość kapitału własnego wyniesie około 10,4 mld USD. Jest to wartość pokrywająca się z wcześniejszymi doniesieniami. Na tej podstawie można uznać, że wartość eToro wynosi około 9,6 mld USD. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że 650 mln USD zostanie pozyskane z prywatnej emisji akcji, a kolejne 250 mln USD z funduszu powierniczego FinTech V. Inwestorzy prywatni, w tym ION Investment, Softbank i Fidelity, otrzymają akcje po cenie 10 USD za akcję. Obecni inwestorzy eToro będą w posiadaniu 91% spółki utworzonej z połączenia ze spółką celową.

Spółki celowe coraz popularniejsze

Zarządy obu spółek zatwierdziły transakcję, jednak czeka ona jeszcze na zatwierdzenie przez akcjonariuszy i oczekuje się, że zostanie ostatecznie zatwierdzona w trzecim kwartale 2021 roku. Komentując ten ważny krok, współzałożyciel i dyrektor generalny eToro Yoni Assia powiedział, że jest to znaczący krok w historii eToro. Wyraził też wdzięczność dla wszystkich członków zespołu eToro, za pasję, ciężką pracę, motywację i determinację, jaką włożyli w funkcjonowanie firmy w ciągu ostatnich 14 lat.

Spółki celowe, zwane również SPAC (Special Purpose Acquisition Company) zyskały ostatnio dużą popularność, ponieważ wiele firm poszukuje łatwiejszej drogi wejścia na giełdę, zamiast tradycyjnego procesu pierwszej oferty publicznej (IPO). Dzięki fuzji ze spółkami SPAC na giełdzie zadebiutowały takie marki jak SoFi i Payoneer. Podobne plany ma również Bakkt, kryptowalutowe ramię spółki Intercontinental Exchange (ICE).

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę