menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza platformę DeFi do obsługi dochodu podstawowego

eToro wprowadza platformę DeFi do obsługi dochodu podstawowego


Spółka eToro wykorzystuje zdecentralizowane finanse (DeFi) w swej nowej platformie dystrybucji uniwersalnego dochodu podstawowego GoodDollar. Platforma pozwala na rozdawanie stablecoinów opartych na kryptowalutach.

Platforma jest zarejestrowana jako organizacja non-profit, a jej celem jest umożliwienie przekazania wszystkim chętnym natywnego stablecoina $G do portfela, który można utworzyć za pomocą numeru telefonu.

Platforma będzie przechowywać środki korzystając z zyskującego coraz większą popularność protokołu Yield Farming. Początkowo każdy token $G będzie oparty na stablecoinie DAI, ale platforma ma plany, aby oprzeć swoje tokeny na zróżnicowanym koszyku walut cyfrowych. Część odsetek uzyskanych z depozytów zostanie rozdysponowana wśród użytkowników wspierających platformę, a reszta posłuży do codziennego tworzenia i dystrybucji $G.

Chcemy włączyć w to 1,7 mld osób, które pozostają poza systemem finansowym i bankowym na całym świecie. Dzięki platformie każdy człowiek może uzyskać dostęp do podstawowych aktywów finansowych. Mamy nadzieję, że GoodDollar poprzez dystrybucję nowej formy internetowego pieniądza obsłuży dodatkowe 100 milionów użytkowników kryptowalut. Dodatkowo nowy pieniądz może być wykorzystany do napędzania aktywności gospodarczej w skali globalnej i lokalnej – powiedział Yoni Assia, założyciel GoodDollar i jednocześnie prezes eToro.

 Krok w stronę dochodu podstawowego

Niektóre kraje od pewnego czasu rozważają koncepcję wprowadzenia dochodu podstawowego. Jednym z głównych wyzwań pozostaje jednak problem odpowiedniej dystrybucji środków. Według firmy eToro, na nowej platformie założono już tysiące portfeli GoodDollar. Wśród użytkowników są osoby z wielu krajów, w tym m.in. z Republiki Południowej Afryki, Ghany, Argentyny i Wenezueli. Assia podkreśla, że jego projekt oferuje ramy pozwalające na tworzenie bogactwa i jego dystrybucję w sposób zrównoważony i łączący w sobie interesy posiadaczy kapitału oraz odbiorców podstawowego dochodu.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Panika na rynku Bitcoina, korekta nasdaq i słaby funt - MakroPrzegląd

Panika na rynku Bitcoina, korekty indeksów i słaby funt. MakroPrzegląd. #3/4 Styczeń 22

Trzeci tydzień stycznia minął pod znakiem słabnącego funta, spadków Bitcoina i pogłębiania się korekty na ...
Czytaj dalej
Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych, poinformowała o uzyskaniu licencji na działanie w Kanadzie ...
Czytaj dalej
Sprzedaż detaliczna w UK - nowe dane makroekonomiczne

Sprzedaż detaliczna w UK – nowe dane makroekonomiczne

W piątek 21 stycznia o 8:00 opublikowano dane na temat sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii ...
Czytaj dalej
USA - Existing Home Sales ponizej oczekiwań

USA – Existing Home Sales poniżej oczekiwań

Wskaźnik Existing Home Sales sygnałem do dalszych spadków indeksu DXY na wykresie minutowym. To kolejna już ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę