menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza platformę DeFi do obsługi dochodu podstawowego

eToro wprowadza platformę DeFi do obsługi dochodu podstawowego


Spółka eToro wykorzystuje zdecentralizowane finanse (DeFi) w swej nowej platformie dystrybucji uniwersalnego dochodu podstawowego GoodDollar. Platforma pozwala na rozdawanie stablecoinów opartych na kryptowalutach.

Platforma jest zarejestrowana jako organizacja non-profit, a jej celem jest umożliwienie przekazania wszystkim chętnym natywnego stablecoina $G do portfela, który można utworzyć za pomocą numeru telefonu.

Platforma będzie przechowywać środki korzystając z zyskującego coraz większą popularność protokołu Yield Farming. Początkowo każdy token $G będzie oparty na stablecoinie DAI, ale platforma ma plany, aby oprzeć swoje tokeny na zróżnicowanym koszyku walut cyfrowych. Część odsetek uzyskanych z depozytów zostanie rozdysponowana wśród użytkowników wspierających platformę, a reszta posłuży do codziennego tworzenia i dystrybucji $G.

Chcemy włączyć w to 1,7 mld osób, które pozostają poza systemem finansowym i bankowym na całym świecie. Dzięki platformie każdy człowiek może uzyskać dostęp do podstawowych aktywów finansowych. Mamy nadzieję, że GoodDollar poprzez dystrybucję nowej formy internetowego pieniądza obsłuży dodatkowe 100 milionów użytkowników kryptowalut. Dodatkowo nowy pieniądz może być wykorzystany do napędzania aktywności gospodarczej w skali globalnej i lokalnej – powiedział Yoni Assia, założyciel GoodDollar i jednocześnie prezes eToro.

 Krok w stronę dochodu podstawowego

Niektóre kraje od pewnego czasu rozważają koncepcję wprowadzenia dochodu podstawowego. Jednym z głównych wyzwań pozostaje jednak problem odpowiedniej dystrybucji środków. Według firmy eToro, na nowej platformie założono już tysiące portfeli GoodDollar. Wśród użytkowników są osoby z wielu krajów, w tym m.in. z Republiki Południowej Afryki, Ghany, Argentyny i Wenezueli. Assia podkreśla, że jego projekt oferuje ramy pozwalające na tworzenie bogactwa i jego dystrybucję w sposób zrównoważony i łączący w sobie interesy posiadaczy kapitału oraz odbiorców podstawowego dochodu.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę