menu

Strona Główna > Newsy > eToro zaoferuje staking kryptowalut Cardano i Tron

eToro zaoferuje staking kryptowalut Cardano i Tron


Broker eToro poinformował o uruchomieniu usług stakingowych dla kolejnych dwóch popularnych kryptowalut: Cardano (ADA) i Tron (TRX). Usługi stakingowe pozwalają posiadaczom kryptowalut na osiąganie zysków z przechowywania określonych aktywów cyfrowych na kontach brokera. Koncepcja została wprowadzona poprzez mechanizm konsensusu Proof-of-Stake.

Spółka eToro wyjaśniła, że premie za staking będą rozdzielane wśród użytkowników co miesiąc i będą naliczane na podstawie stakingu za poprzedni miesiąc. Broker przeprowadzi proces stakingu w imieniu swoich klientów. eToro podkreśla też, że usługa będzie bezpłatna. Jak powiedział Yoni Assia, założyciel i prezes eToro, spółka zebrała wokół siebie dużą i aktywną społeczność. Aby spełnić jej oczekiwania spółka zawsze stara się zapewnić, aby oferta jej produktów i usług była najwyższej jakości. Assia podkreślił również, że eToro jest pierwszą platformą, która oferuje staking Cardano. Zapewnił, że w najbliższych miesiącach oferta stakingu będzie rozszerzona. Prawdopodobnie użytkownicy będą mogli skorzystać ze stakingu takich walut jak NEO, Tezos, EOS i ETH 2.0.

Coraz większa popularność stakingu

W ostatnim czasie staking staje się coraz bardziej popularny wśród społeczności kryptowalutowej. Wiele dużych giełd, w tym Coinbase, Bitfinex i Binance, wprowadziły już taką usługę dla swoich klientów. Justin Sun, założyciel i prezes Tron, powiedział, że dla jego spółki to duże wyróżnienie, że eToro postanowiło wybrać Tron jako jedną z pierwszych walut z dostępem do stakingu. Zdaniem Suna, przy malejących zyskach z usług CeFi, usługi DeFi będą poszerzać swoją dostępność. Podkreślił on, że staking oferowany przez eToro, usuwa nadmierny poziom złożoności związany ze stakingiem. Dzięki temu stanie się on szerzej dostępny dla wszystkich chętnych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę