menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia [15.02 – 21.02.2021]

ForexRev: przegląd tygodnia [15.02 – 21.02.2021]


UOKiK przyjrzy się awariom w 10 domach maklerskich, ESMA nie chce powtórki z WallStreetBets, a londyński sąd otrzymuje nowe informacje ws. manipulacji walutowych w największych światowych bankach. Trader miesiąca w konkursie Tickmill zarabia 114 tys. USD dzięki auto-tradingowi. Ukraina nakłada podatki na big tech. Zapraszamy na przegląd zeszłego tygodnia:

Kontrole UOKiK

UOKiK przyjrzy się awariom systemów u 10 polskich domów maklerskich (m.in. Alior, ING, XTB). Zdaniem urzędu brokerzy nie mogą stosował wyłączenia odpowiedzialności wobec klientów, gdy zawodzi ich platforma.

Czytaj całość: UOKiK zajmie się awariami systemów w 10 domach maklerskich

200 czatów

Fundusze inwestycyjne i emerytalne walczą o odszkodowania od 7 banków zaangażowanych w manipulacje walutowe. Nowym wątkiem w sprawie są informacje, że ich traderzy korzystali z 200 czatów do koordynacji oddziaływania na rynek.

Czytaj całość: Banki używały 200 czatów do manipulacji na rynku Forex

ESMA ostrzega

Unijny regulator wyraził obawy związane z coraz większą liczbą inwestycji dokonywanych w oparciu o informacje z portali społecznościowych. Nie chodzi tylko o GameStop i WallStreetBets, ale zdaniem ESMA podobne akcje mogą zdarzyć się w Europie.

Czytaj całość: ESMA nie chce powtórki GameStop w Europie i ostrzega inwestorów

Trader stycznia

Nowy zwycięzca w konkursie Tickmill: Trader of the Month, zarobił 114 tys. USD osiagając 219% zwrotu. Zapewniły mu to 4833 zlecenia, zawarte z pomocą oprogramowania do auto- tradingu działającego według autorskiej strategii.

Czytaj całość: Tickmill: trader stycznia zarobił 114 tys. USD na auto-tradingu

Podatek od big tech

Na Ukrainie przyjęto ustawę nakładającą podatek na zagranicznych gigantów technologicznych. Spółki takie jak Facebook, Google i Netflix zapłacą 20% VAT-u i nie będą mogły przenieść kosztów na klientów ani kontrahentów.

Czytaj całość: Ukraina opodatkowała big tech. Zapłacą Google, Facebook i Netflix

Ostrzeżenia z zeszłego tygodnia:

Uwaga na

W zeszłym tygodniu do naszej listy ostrzeżeń finansowych dołączyły:

  • IQCENT – www.iqcent.com
  • Race Option – www.raceoption.com
  • Forte Investment Company – www.forteinvestmentcompany.com
  • 24 x Forex – www.24xforex.com
  • Sptoro – www.sptoro.com
  • LeonInv – www.leoninv.com
  • Profit Assist – www.profitassist.io
  • Crypto Señales – www.cryptosenales.com
  • Deal Trade – www.dealtrade.io
  • Krypto Haus – www.kryptohaus.com
  • Auto Cripto – www.autocripto.com
  • Kool Coin – www.koolcoin.io
  • Koloonia – www.koloonia.com
  • IM coin – www.imcoinproject.com
  • Mister Trader / MR Trader – www.imrtrader.com
  • POSPIX / BITPIX GLOBAL – www.pospix.com
  • GFX Royal – www.gfxroyal.com
  • Ark Management – www.gfxroyal.com
  • Trade Toss – www.tradetoss.com
  • Grahamalpha – www.grahamalpha.com
  • Fino Capital – www.finocapital.io
  • Optimus Markets – www.optimusmarkets.com
  • United Asset Finance – www.united-asset-finance.com
  • TradersPros – www.traderspros.com
  • FX-Leader – www.fx-leader.com
  • BTC-Markets – www.btc-markets.com
  • Interactive Trading – www.interactive-trading.com
  • Tradergy – www.tradergy.io
  • TrustFX Tradings – www.trustfxtradings.com
  • PrimoTrade – www.primotrade.co
  • Dalsari – www.dalsari.com
  • Empire CFD – www.empirecfd.com
  • 27 Pro Quote – www.27proquote.com
  • Solutions Markets – www.solutionsmarkets.io
  • Forex One – www.forexone.co
  • EU Markets – www.eu-markets.co
  • BTCUSDT Bank – www.btcusdtbank.com
  • Loewenherz 24 Group – www.loewenherz24.de

Przejdź do pełnej listy ostrzeżeń ForexRev

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę