menu

Strona Główna > Newsy > Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street

Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street


Spółka AMTD Digital w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie przy cenie akcji na poziomie 7,80 USD. W tym tygodniu akcje firmy osiągnęły maksimum na poziomie 1100 USD. Kosmiczny wzrost wartości AMTD Digital został porównany przez niektórych komentatorów do „akcji memicznych”, które zyskują popularność wśród inwestorów detalicznych za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Obrót akcjami spółki w tym tygodniu był niezwykle zmienny, ponieważ jej wartość wyniosła we wtorek ponad 300 mld USD. Oznaczało to, że AMTD Digital na krótko wyprzedziła wycenę giełdową giganta technologicznego Alibaba.

W środę wartość AMTD Digital spadła o 30%, ale wciąż utrzymywała się na poziomie wyższym niż wartość Disneya. W poniedziałek spółka AMTD Digital podziękowała inwestorom i wskazała, że zauważyła „znaczną zmienność” w handlu.

Firma ściśle monitoruje również rynek pod kątem wszelkich nietypowych działań handlowych lub nieprawidłowości – napisano w oświadczeniu.

AMTD Digital oferuje usługi w zakresie rozwoju technologii usług finansowych dla firm internetowych. Na koniec lutego zatrudniała 50 pracowników. Zarabia głównie poprzez pobieranie opłat i prowizji za swoją działalność w zakresie cyfrowych usług finansowych, która przyniosła nieco ponad 25 mln USD przychodów w ubiegłym roku.

AMTD idzie w ślady GamesStop i AMC

Niektórzy komentatorzy porównali wzrost wartości AMTD Digital do tak zwanych „akcji memicznych”. Ze względu na charakter ich popularności, handel takimi akcjami jest często niezwykle spekulacyjny i zmienny. W ubiegłym roku najsłynniejsze przypadki akcji memicznych dotyczyły spółek GamesStop i AMC.

– To duża niespodzianka, która pokazuje, że era akcji memicznych nie skończyła się po wprowadzeniu limitu 300 mld USD – powiedział Dan Ives, dyrektor zarządzający Wedbush Securities w rozmowie ze stacją BBC. – Na bardzo ryzykownym rynku w 2022 roku jest to zdumiewające, a jednak tak się stało i Wall Street ma do czynienia z kolejnym szaleństwem.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę