menu

Strona Główna > Newsy > Plus500 ze spadkiem przychodów w trzecim kwartale

Plus500 ze spadkiem przychodów w trzecim kwartale


Spółka Plus500 opublikowała swoje wyniki za trzeci kwartał 2021 roku, pokazując lekki spadek w stosunku do zeszłorocznych pandemicznych szczytów. Firma zauważyła jednak, że liczby są wyższe w porównaniu do poziomów sprzed pandemii.

Przychody firmy w trzecim kwartale wyniosły 211,4 mln USD. To o 2% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy osiągnęły 216,4 mln USD. Liczby te wzrosły jednak o 91% w porównaniu do trzeciego kwartału 2019 roku. Kluczowym czynnikiem były dochody osiągnięte na klientach, które w ciągu kwartału wyniosły 156,9 mln USD.

Wskaźnik EBITDA w trzecim kwartale wyniósł 128,6 mln USD, co oznacza spadek o 4%, natomiast marża EBITDA spadła o 2%. Liczba nowych klientów spadła w trzecim kwartale o 43%. Wyniosła ona 26 169 osób, w porównaniu do 46 238 w tym samym okresie ubiegłego roku.

Broker rozszerza działalność w USA

– Spółka Plus500 osiągnęła kolejne doskonałe wyniki w trzecim kwartale 2021 roku, utrzymując wysoką dynamikę operacyjną osiągniętą w poprzednich okresach. Wynikało to przede wszystkim z siły i sprawności naszej technologii oraz naszej zdolności do szybkiego reagowania na zmiany na rynku, wydarzenia i wymagania klientów – powiedział David Zruia, prezes Plus500.

Ponadto broker rozszerzył swoją działalność na rynku kontraktów terminowych w USA, przejmując spółkę Cunningham Commodities LLC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę