menu

Strona Główna > Newsy > Ponad milion nowych inwestorów detalicznych we Francji

Ponad milion nowych inwestorów detalicznych we Francji


Nadzorująca francuski rynek finansowy Autorité des Marchés Financiers (AMF) ujawniła, że w ciągu ostatnich trzech lat na krajowy rynek papierów wartościowych weszło ponad milion nowych inwestorów detalicznych.

Z opublikowanych danych wynika, że liczba nowych inwestorów wyniosła nieco ponad 1,1 mln, a kwota transakcji zawartych na rynku w 2021 roku utrzymała wysoki poziom z 2020 roku.

Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie

Regulator poinformował, że popyt na francuskim rynku detalicznym akcji pozostawał wysoki przez cały 2021 rok. Około 1,6 mln osób w kraju złożyło w ubiegłym roku co najmniej jedno zlecenie kupna lub sprzedaży, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do roku poprzedniego.

Popyt osiągnął szczyt w drugim kwartale, co zbiegło się z kilkoma ofertami publicznymi na francuskich rynkach kapitałowych. Również w kolejnych dwóch kwartałach popyt detaliczny utrzymywał się na wysokim poziomie, a w ostatnim kwartale 2021 roku aktywnych było około 743 000 inwestorów.

Stabilny dopływ nowych inwestorów

Liczba transakcji detalicznych na francuskich akcjach w czwartym kwartale osiągnęła poziom blisko 13 milionów, przy rocznej liczbie na poziomie ponad 55 milionów. Dodatkowo raport wyszczególnił, że 217 000 inwestorów w ubiegłym roku było nowymi inwestorami lub wracającymi po braku aktywności co najmniej od stycznia 2018. – Dopływ nowych inwestorów pozostawał stabilny na poziomie około 50 000 na kwartał – stwierdziła AMF.

Dane statystyczne zostały opublikowane ponad miesiąc po tym, jak francuski regulator ujawnił, że liczba inwestorów detalicznych znacznie wzrosła od początku pandemii. Ponadto zwrócił uwagę na szybki wzrost liczby banków cyfrowych. Regulator wskazał również, że średni wiek francuskich inwestorów detalicznych spadł poniżej 50 lat, podczas gdy w przypadku internetowych platform brokerskich średni wiek inwestora wynosi 36 lat.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę