menu

Strona Główna > Newsy > Ponad milion nowych inwestorów detalicznych we Francji

Ponad milion nowych inwestorów detalicznych we Francji


Nadzorująca francuski rynek finansowy Autorité des Marchés Financiers (AMF) ujawniła, że w ciągu ostatnich trzech lat na krajowy rynek papierów wartościowych weszło ponad milion nowych inwestorów detalicznych.

Z opublikowanych danych wynika, że liczba nowych inwestorów wyniosła nieco ponad 1,1 mln, a kwota transakcji zawartych na rynku w 2021 roku utrzymała wysoki poziom z 2020 roku.

Popyt utrzymuje się na wysokim poziomie

Regulator poinformował, że popyt na francuskim rynku detalicznym akcji pozostawał wysoki przez cały 2021 rok. Około 1,6 mln osób w kraju złożyło w ubiegłym roku co najmniej jedno zlecenie kupna lub sprzedaży, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do roku poprzedniego.

Popyt osiągnął szczyt w drugim kwartale, co zbiegło się z kilkoma ofertami publicznymi na francuskich rynkach kapitałowych. Również w kolejnych dwóch kwartałach popyt detaliczny utrzymywał się na wysokim poziomie, a w ostatnim kwartale 2021 roku aktywnych było około 743 000 inwestorów.

Stabilny dopływ nowych inwestorów

Liczba transakcji detalicznych na francuskich akcjach w czwartym kwartale osiągnęła poziom blisko 13 milionów, przy rocznej liczbie na poziomie ponad 55 milionów. Dodatkowo raport wyszczególnił, że 217 000 inwestorów w ubiegłym roku było nowymi inwestorami lub wracającymi po braku aktywności co najmniej od stycznia 2018. – Dopływ nowych inwestorów pozostawał stabilny na poziomie około 50 000 na kwartał – stwierdziła AMF.

Dane statystyczne zostały opublikowane ponad miesiąc po tym, jak francuski regulator ujawnił, że liczba inwestorów detalicznych znacznie wzrosła od początku pandemii. Ponadto zwrócił uwagę na szybki wzrost liczby banków cyfrowych. Regulator wskazał również, że średni wiek francuskich inwestorów detalicznych spadł poniżej 50 lat, podczas gdy w przypadku internetowych platform brokerskich średni wiek inwestora wynosi 36 lat.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę