menu

Strona Główna > Newsy > SEC wypłaca ponad 1 mln USD nagrody dla informatora

SEC wypłaca ponad 1 mln USD nagrody dla informatora


Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała o wypłaceniu ponad 1 mln USD nagrody dla informatora. Regulator amerykańskiego rynku finansowego przyznał, że informator otrzymał nagrodę za dostarczenie informacji i pomoc, która doprowadziła do działań egzekucyjnych SEC. Informator przekazał cenne informacje i oferował stałą pomoc, ponadto uczestniczył w rozmowie z pracownikami i dostarczył dokumenty i dodatkowe informacje, co pozwoliło instytucji kontrolnej zaoszczędzić czas i zasoby.

– Dzisiejszy informator odegrał kluczową rolę we wszczęciu przez SEC postępowania egzekucyjnego. Informator w porę zgłosił Komisji naruszenie prawa papierów wartościowych, a następnie odegrał kluczową rolę w pomyślnym rozwiązaniu sprawy – powiedziała Emily Pasquinelli, pełniąca obowiązki dyrektora Biura SEC ds. informatorów.

Już prawie 1 mld USD wypłacono w formie nagród

Do tej pory SEC przyznała ponad 939 mln USD łącznie 182 osobom. Program nagradzania informatorów funkcjonuje od 2012 roku. Nagrody wypłacane są z utworzonego przez Kongres funduszu ochrony inwestorów. Jest on finansowany z sankcji pieniężnych za naruszenia prawa papierów wartościowych wpłacanych do SEC. Aby kwalifikować się do nagrody, informator musi dobrowolnie dostarczyć komisji wiarygodne informacje, które prowadzą do skutecznych działań egzekucyjnych. Nagrody wynoszą od 10% do 30% pieniędzy zebranych przez SEC, gdy sankcja wynosi ponad 1 mln USD.

Zgodnie z ustawą Dodda-Franka, SEC musi chronić tożsamość informatorów i nie może ujawniać żadnych informacji, które mogłyby pozwolić na ustalenie ich tożsamości. Na początku tego miesiąca SEC rozstrzygnęła zarzuty przeciwko operatorowi Coinschedule.com, strony internetowej, która profilowała oferty papierów wartościowych opartych na aktywach cyfrowych. Informator otrzymał niedawno od SEC nagrodę w wysokości ponad 1 mln USD za dostarczenie informacji i pomoc, które doprowadziły do wielu udanych działań egzekucyjnych SEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę