menu

Strona Główna > Newsy > Więcej kobiet inwestuje – donosi raport Investment Trends

Więcej kobiet inwestuje – donosi raport Investment Trends


Z okazji zbliżającego się dnia kobiet, portal Investment Trends przygotował raport, w którym przedstawia statystyki dotyczące inwestorek detalicznych.

Zgodnie z wynikami badań Investment Trends liczba kobiet budujących swoje bogactwo dzięki inwestycjom jest obecnie wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Na australijskim rynku jest ich w tej chwili dwukrotnie więcej niż jeszcze 5 lat temu. Mimo to, wciąż nie występuje tutaj parytet, a udział Australijek inwestujących przez internet to 18% z 750 000 uczestników tamtejszego rynku.

Taki wynik plasuje Australię za Stanami Zjednoczonymi, gdzie proporcje to 21% pań i 79% mężczyzn. Dużo gorzej jest jednak w Wielkiej Brytanii, gdzie inwestorki to 11% spośród wszystkich uczestników rynku.

Investment Trends zwrócił uwagę na to, że panie inwestują często bardziej odpowiedzialnie od mężczyzn. Te, które decydują się na zostanie traderkami, przykładają zazwyczaj większą wagę do edukacji. Są również bardziej otwarte na konsultowanie swoich planów inwestycyjnych z bliskimi oraz częściej szukają informacji od ekspertów. Tak samo jak mężczyźni preferują na początku obracanie drobnymi kwotami.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (1.12): Qflbank, RoyalStox, 4TFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Qflbank (QFL Global) - qflbank.com RoyalStox (Marom Partners LTD) - ...
Czytaj dalej

UKNF przeprowadza ankietę dotyczącą kontraktów CFD

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przygotował ankietę skierowaną do klientów detalicznych, którzy dokonują transakcji na kontrakty ...
Czytaj dalej
finra usa

Regulator Wall Street ostrzega przed e-mailami wyłudzającymi dane

Amerykańska Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) opublikowała oświadczenie,w  którym ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które ...
Czytaj dalej
heron tower odcięte przez policję przez alarm bombowy

Siedziba kilku londyńskich brokerów w centrum policyjnej akcji

Heron Tower, siedziba kilku londyńskich brokerów FX została odcięta przez policję w wyniku znalezienia podejrzanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę