Strona Główna > Newsy > Aktywność traderów spadła po interwencji ESMA

Aktywność traderów spadła po interwencji ESMA


Okres letni, podczas którego aktywność detalistów na rynkach FX/CFD spada, już minął. Teoretycznie powinniśmy się więc spodziewać zwiększonej aktywności na rynkach, jednak tym razem jest inaczej. Serwis Finance Magnates poddał analizie dane z września 2018 roku pochodzące ze strony CPattern. Jak więc prezentuje się branża handlu online w obliczu nowych europejskich regulacji?

Pierwszą zauważalną zmianą, która nastąpiła, to spadek aktywności handlowców. Średnia ilość transakcji przypadających na jednego tradera, w dziesięciu najaktywniejszych krajach spadła do 48,6 z 87,4 zarejestrowanych w czerwcu. Oznacza to, że przeciętny trader przeprowadził średnio tylko 48,6 transakcji we wrześniu.

Średnia ilość transakcji przypadających na jednego handlowca na przestrzeni roku. źródło: financemagnates.com

Kraje, które przeważnie posiadały największą ilość aktywnych handlowców, takie jak Chiny czy Malezja, w ogóle nie załapały się do rankingu. Tylko Turcja pozostała na swoim miejscu. Pojawiło się jednak kilka państw z grupy rynków wschodzących, które wcześniej nie łapały się do rankingu. Większość z nich to kraje afrykańskie. Biorąc pod uwagę brak wiodących rynków UE w tym rankingu, z dużą pewnością można założyć, że winę ponoszą nowe regulacje ESMA wprowadzone w sierpniu 2018 roku.

Średnia aktywność przypadająca na konto we wrześniu 2018. źródło: financemagnates.com

Chociaż większość głównych państw z sektora FX/CFD nie była szczególnie aktywna po wakacjach, to nadal posiadały one wysokie średnie depozyty. Według badania, średni depozyt lokowany na kontach handlowych w Wielkiej Brytanii wynosił 3 786 USD, co plasuje Zjednoczone Królestwo na pierwszym miejscu. Drugie miejsce w rankingu zajmują Holandia ze średnim depozytem na poziomie 3 665 USD. Pierwsze osiem miejsc w tym rankingu jest dzierżone przez kraje UE, a dziewiąte miejsce należy do Szwajcarii. Jedynym krajem spoza Europy w tym zestawieniu są Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Średnia wysokość wpłacanych depozytów we wrześniu 2018. źródło: financemagnates.com

Takie wyniki wydają się być pokłosiem regulacji ESMA, obniżenie maksymalnego poziomu dźwigni mogło zmusić wielu inwestorów do wpłacenia dodatkowego kapitału na swoje konta. Dzięki temu mogą uniknąć ryzyka wystąpienia Margin-Call, które mogłyby łatwo się pojawić w wyniku nowych ograniczeń. Powyższe statystyki pochodzą z serwisu FinanceMagantes, który wystartował z własnym benchmarkiem branżowym. Dotychczas ciężko było znaleźć wiarygodne informacje tego typu dla sektora instrumentów finansowych. Właśnie z tego powodu FM uruchomiło nowy projekt, tworząc zestaw danych obejmujących różne aspekty branży handlu online.

Autor: Dominik Zieliński

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Transfer 7128 ETH do portfela Justina Suna. Zmiany w Cardano. Przedsprzedaż KANG.

W ostatnim okresie, rynki kryptowalut doświadczyły znacznej zmienności, co zaowocowało transferem Ethereum (ETH) o wartości ...

Warren Buffett ostrzega przed AI, porównując ją do broni jądrowej

Na sobotnim zgromadzeniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway, Warren Buffett wypowiedział się na temat sztucznej inteligencji. Nie ...

Rekordowe zyski Coinbase: giełda skorzystała na wzrostach bitcoina

Ostatni raport finansowy Coinbase pokazał rekordowy wzrost przychodów, do czego przyczyniły się zatwierdzenie ETF-ów na ...

ETF-y na Bitcoina tracą pół miliarda dolarów w jeden dzień

W rekordowym tempie inwestorzy wycofali swoje środki z amerykańskich funduszy ETF opartych na Bitcoinie, mimo ...
Przewiń na górę
Exit mobile version