
KNF publikuje listę ostrzeżeń z 8 nowymi podmiotami
22 grudnia 2016 Komisja Nadzoru Finansowego wydaÅ‚a komunikat, w którym informuje o wpisaniu na listÄ™ ostrzeżeÅ„ 8 podmiotów. Klienci paru z nich domagajÄ… siÄ™ w sumie kilkudziesiÄ™ciu milionów zÅ‚otych. Â
Jednym z brokerów, którego działalność KNF uznała za podejrzaną, jest Alpha Finex, o której było ostatnio dosyć głośno. Poszkodowani, którzy stracili nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zwrócili się o pomoc do Zbigniewa Ziobry. Bojąc się, że ich sprawa rozwiąże się podobnie jak w przypadku afery z Amber Gold, domagali się natychmiastowego działania, które przerwałoby nielegalne działania brokerskie Alpha Fine. Prokuratura zablokowała część kont należących do egzotycznych brokerów, jednak stanowiło to jedynie ułamek kwoty, o którą chcą walczyć klienci.
Większość spółek, które pojawiły się na liście ostrzeżeń KNF, od kilku miesięcy były objęte śledztwem prokuratury. W sierpniu rozpoczęły się przesłuchania poszkodowanych i poszukiwanie pracowników brokerów.
Poniżej przedstawiamy pełną listę ostrzeżeń KNF:
- Alpha Finex Ltd z siedzibÄ… w Roseau
 - Alpha Advanced Innovation Limited z siedzibÄ… w Londynie
 - Bloomfx sp. z o. o. z siedzibÄ… w Warszawie
 - IL Trade sp. z o. o. z siedzibÄ… w Warszawie
 - Joshua Consulting Ltd z siedzibÄ… w Londynie
 - Marshall Advanced Innovation z siedzibą w Londynie (podmiot działający również pod nazwą handlową KSF Trade)
 - Marshall Software z siedzibą w Anquilli (podmiot działający również pod nazwą handlową KSF Trade)
 - Trademarker Cyprus Ltd z siedzibÄ… w Limassol
 









