Trade.io wzmacnia swą obecność na rynku FX
Trade.io, zlokalizowana w szwajcarskim Zug firma działająca w branży blockchain poinformowała, że 28 maja oficjalnie wejdzie na rynek FX ze swoją nową marką TIOmarkets. Start swej działalności na tym rynku firma podzieliła na dwa etapy. W pierwszej fazie przeprowadzonej w grudniu 2018 roku trade.io wprowadziła do swej oferty obrót 130 instrumentami rynku forex i CFD, obejmującymi m.in. metale szlachetne, ropę naftową, surowce, indeksy i akcje. Klienci mogli również wybrać terminal MT4, MT5 lub PAMM.
W pierwszym etapie inwestorzy mogli otwierać rachunki poprzez spółkę TIO Markets Ltd zarejestrowaną na Saint Vincent i Grenadynach. Firma oferuje w tym momencie kombinację transakcji FX wykorzystującą kryptoaktywa w roli waluty bazowej. Początkowo dostęp do platformy transakcyjnej był możliwy przy pomocy Bitcoina, Ethereum lub własnego tokena trade.io funkcjonującego pod nazwą TIOx. Klienci korzystający z TIOx otrzymywali 50% rabat na prowizję, a także udział we wszystkich przychodach składających się na pulę płynności trade.io.
Teraz trade.io poinformowała, że 28 maja wystartuje druga faza wprowadzanych zmian. Na tym etapie klienci, w zależności od ich geograficznej lokalizacji, otrzymają możliwość otwarcia rachunków w spółce TIO Markets UK Ltd regulowanej przez brytyjską FCA. Jednocześnie firma uruchomi www.tiomarkets.com. W niedawnym oświadczeniu przekazano również, że w przyszłości klienci będą mogli wymieniać swoje tradycyjne waluty na kryptoaktywa. Co więcej, spółka planuje również poszerzenie oferty o nowe produkty oraz umożliwienie wpłacania depozytów w wielu walutach za pośrednictwem przelewów bankowych, kart kredytowych i debetowych oraz różnych usług płatniczych.
By wzmocnić swą obecność w Europie, w ubiegłym roku trade.io przejęło spółkę Primus Capital Markets, która działa na brytyjskiej licencji i oferuje usługi brokerskie profesjonalnym inwestorom. Primus Capital Markets obecnie działający jako TIO Markets jest pierwszym brokerem, który zaoferował wykorzystanie kryptoaktywów jako walut bazowych używanych do wpłaty i wypłaty środków. Druga faza zmian obejmie również wprowadzenie różnych programów partnerskich takich jak CPA i programy udziału w zyskach.