Uwaga na QubitTech / QubitLife
QubitLife (wcześniejsze QubitTech) to szeroko promowana piramida finansowa, która znalazła się na listach ostrzeżeń wielu nadzorów finansowych. Stanowczo odradzamy dokonywania wpłat na jej platformę.
W sieci można z łatwością trafić na wielu promotorów i naganiaczy, reklamujących QubitLife (QubitTech). Jedną z cech charakterystycznych każdej piramidy finansowej, jest system nagród za wciąganie do niej kolejnych osób. Rekruterzy mogą liczyć na prowizje, a oszustwo ma zapewniony dopływ kapitału. Niektórzy użytkownicy zdołają wypłacić środki, ale pieniądze pochodzą z wpłat wciąganych osób.
Zgodnie z najprostszą matematyką, w pewnej chwili każdy schemat tego typu musi stracić płynność i upaść, dlatego w którymś momencie jego twórcy kończą wypłacać środki i znikają wraz z pieniędzmi klientów. Jedynymi osobami, które można pociągnąć do odpowiedzialności, zostają zazwyczaj promotorzy (którzy w większości przypadków również stają się ofiarami, gdy piramida upada nie realizując ich wypłat).
Duże zyski i brak ryzyka?
QubitLife oferuje bardzo wysokie zwroty oraz gwarancję osiągnięcia zysków. Te dwie rzeczy nigdy nie idą w parze i nie opracowano jeszcze technologii, która byłaby tego rodzaju maszynką do zarabiania pieniędzy. Z drugiej strony: czy gdyby QubitLife naprawdę ją posiadał, opłacałoby mu się rekrutować kolejnych klientów? Jego twórcy, inwestując choćby po 1000 dolarów, w krótkim czasie zostaliby multimilionerami. Bez ostrzeżeń ze strony nadzorów finansowych, bez zmieniania adresów witryny i nazwy oraz oskarżeń o oszustwo. Ogromne pieniądze bez wiedzy, zaangażowania i ryzyka? Jedynym wymogiem jest przelanie środków na czyjeś konto? Czy to naprawdę wygląda na wiarygodną ofertę?
QubitLife (QubitTech) to oszustwo: dowody
Jakie są dowody na to, że QubitLife (QubitTech) to piramida finansowa? Przedstawiamy je w punktach:
- Strona QubitTech (obecne QubitLife): qubittech.dev, została zablokowana na terenie Włoch. Dostawcy Internetu zaciemnili ją na wniosek lokalnego nadzoru finansowego (CONSOB), który wskazał, że jej oferta jest nielegalna i może zagrażać klientom. Informacje na ten temat przedstawiono w relacji prasowej z 26 lutego 2021 roku. Można znaleźć ją w tej zakładce.
- Przed QubitTech (późniejsze QubitLife) ostrzegało wiele nadzorów finansowych z całego świata. W tym: hiszpańskie CNMV (link do ostrzeżenia), malezyjskie SC (sprawdź listę ostrzeżeń) czy Securities Commission of The Bahamas (zobacz ostrzeżenie).
- QubitTech (obecne QubitLife) znalazło się na liście 10 największych kryptowalutowych oszustw 2020 roku, autorstwa Chainalysis. Znana firma zajmująca się śledzeniem transferów cyfrowych aktywów (z jej usług korzystają władze USA), wskazała że qubittech.ai – dawna strona QubitTech, odpowiada za blisko 60 mln USD strat po stronie jej inwestorów. Oryginał oraz opis raportu Chainalysis.
- QubitTech wykorzystywało wizerunek osób z branży kryptowalut, które nie mają z nim żadnych powiązań. Było tak m.in. w przypadku dewelopera blockchain – Per Lind’a, który ogłosił to na Twitterze.