menu

Strona Główna > Newsy > 100 000 USD kary od CFTC dla 2 mieszkańców Dubaju

100 000 USD kary od CFTC dla 2 mieszkańców Dubaju


Amerykańska Komisja Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) nałożyła karę pieniężną w wysokości 100 000 USD na dwóch mieszkańców Dubaju. Kunal Bansal i Vinit Agarwal zostali oskarżeni o zaangażowanie się w wash trade oraz transakcje niekonkurencyjne.

Oskarżeni Kunal Bansal i Vinit Agarwal wykonali łącznie 13 transakcji wash trade. Wedle Amerykańskiej Komisji Handlu Kontraktami Terminowymi, Kunal Bansal i Vinit Agarwal prowadzili wielokrotnie transakcje wash trade oraz transakcje niekonkurencyjne na kontach, których właścicielami są odpowiednio Aralia Securities oraz Vintage Bullion DMCC.

W opinii regulatora w okolicach 14 kwietnia 2020 r. Bansal polecił Agarwalowi złożenie zleceń dla Vintage na sprzedaż 250 kontraktów terminowych na złoto, które były przedmiotem obrotu na giełdzie COMEX. W czasie, kiedy Agarwal wprowadzał te zlecenia, Kunal Bansal wprowadzał zlecenia kompensacyjne na zakup kontraktów terminowych na złoto w tych samych ilościach oraz po tych samych cenach. W jednym przypadku oferta Vinita Agarwala różniła się od oferty Bansala, dlatego transakcje nie pasowały. Jednakże, by zapewnić zgodność transakcji, Vinit Agarwal obniżył swoją ofertę i dopasował ofertę Bansala. W wyniku postępowania Bansala i Agarwala, zawarli poprzez swoje spółki w sumie 13 transakcji trade wash, na które składało się 189 kontraktów terminowych na złoto.

Kara została nałożona na obu traderów i ich spółki. Jednak Bansal i Agarwal otrzymali również nakaz zaprzestania działalności, aby zapobiec dalszemu łamaniu amerykańskich przepisów dotyczących rynku papierów wartościowych.

Dochodzenie CFTC zostało przeprowadzone w połączeniu z równoległym dochodzeniem grupy CME. 16 grudnia Grupa CME wydała zawiadomienie o postępowaniu dyscyplinarnym, w którym Bansal zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 25 000 USD oraz odbyć 10-dniowe zawieszenie, natomiast Agarwal zgodził się zapłacić grzywnę w wysokości 10 000 USD z 10-dniowym zawieszeniem.

Czym jest Wash Trading?

Wash trading to czynność na giełdzie polegająca na kupowaniu i sprzedawaniu tego samego aktywa przez tą samą osobę lub organizację, mająca na celu zwiększenie wolumenu lub sztuczne kreowanie ceny, przy ograniczonym ryzyku.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę