menu

Strona Główna > Newsy > 31% użytkowników opuściło platformę Robinhood

31% użytkowników opuściło platformę Robinhood


Notowana na giełdzie platforma transakcyjna Robinhood Markets opublikowała dane operacyjne za styczeń 2023. Z danych wynika, że spółka zanotowała znaczne spadki w ujęciu rocznym, ale jednocześnie wyraźne wzrosty w porównaniu z grudniem 2022.

Baza miesięcznych aktywnych użytkowników skurczyła się o 31% w ujęciu rocznym z 17,3 mln do 12 mln. Liczba aktywnych użytkowników wzrosła jednak o 600 tys. z 11,4 mln, jakie Robinhood wykazywał za grudzień 2022.

Podobne korelacje dotyczą zdecydowanej większości innych raportowanych danych statystycznych. Całkowita wartość aktywów w zarządzaniu również spadła w ujęciu rocznym i była mniejsza o 14% (z 86,8 mld USD do 74,7 mld USD). W ujęciu miesięcznym wzrosła jednak o 20% z poziomu 62,2 mld USD.

Pod względem wolumenu obrotu kryptowaluty odnotowały najsilniejsze spadki, tracąc 59% w ujęciu rocznym do poziomu 3,7 mld USD. Z drugiej strony ich odbicie w ujęciu miesięcznym również było najsilniejsze, na poziomie 95% z 1,9 mld USD odnotowanych w grudniu 2022 roku. Akcje spadły o 24% w ujęciu rocznym z 60,5 mld USD do 46 mld USD, zyskując 19% (z poziomu 38,6 mld USD) w ujęciu miesięcznym.

Akcje Robinhooda zyskują po publikacji danych

Najnowsze dane finansowe opublikowane przez Robinhood podbiły kurs akcji spółki notowanej na NASDAQ. Ostatecznie w środę spółka zamknęła dzień z prawie 6% zyskiem przy 10,63 USD za akcję. Nie zmienia to faktu, że akcje od czasu IPO w lipcu 2021 roku straciły prawie 70%.

Tydzień temu Robinhood ogłosił swoje dane finansowe za czwarty kwartał 2022 roku, odnotowując 5% wzrostu całkowitych przychodów netto do 380 mln USD, pomimo 11% spadku przychodów z transakcji do 186 mln USD.

Najmocniej ucierpiały przychody z handlu kryptowalutami, które spadły z 39 mln USD do 24 mln USD. Dodatkowo przychody z handlu akcjami spadły do 21 mln USD, co oznacza spadek o 32%. Z kolei przychody z handlu opcjami pozostały na poziomie 124 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

eToro zmniejsza dźwignię z powodu sytuacji w sektorze bankowym

Sytuacja w sektorze bankowym staje się coraz bardziej napięta po bankructwie kilku banków w USA ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę