menu

Strona Główna > Newsy > 65% firm finansowych zmieniło model sprawozdawczości

65% firm finansowych zmieniło model sprawozdawczości


Sprawozdania składane instytucjom regulacyjnym są obowiązkiem każdej firmy świadczącej usługi finansowe. Z badania przeprowadzonego przez firmę Cappitech wynika jednak, że niedociągnięcia i błędy skłoniły 65% firm do zmiany sprawozdawczości w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Izraelska firma przeprowadziła badanie jesienią bieżącego roku i zebrała dane od 89 respondentów z banków, domów maklerskich, podmiotów zarządzających aktywami, funduszy hedgingowych, korporacji i innych instytucji na całym świecie. Wyniki wskazały, że nowe i zmieniające się regulacje w wielu jurysdykcjach oraz efekty pandemii mają również wpływ na firmy i zgodność ich sprawozdawczości z regulacjami prawnymi.

W raporcie podkreślono, że zgodność rynkowa znacznie wzrosła, ponieważ 67% firm wykonuje obecnie wymagane zadania, w porównaniu z 55% w roku ubiegłym. Organy regulacyjne koncentrują się również na pomocy firmom w zakresie sprawozdawczości, ponieważ 54% firm otrzymało informacje zwrotne od organów regulacyjnych, w porównaniu do zaledwie 32% w ubiegłym roku. Ankieta wykazała również, że 68% uczestników ma świadomość Brexitu bez jakiejkolwiek umowy, a 71% z nich już podjęło decyzję o zastosowaniu działań migracyjnych.

Firmy dążą do ograniczenia kosztów

Koszty operacyjne również należały do głównych problemów firm, zwłaszcza w związku ze skutkami pandemii. Według firmy Cappitech, 44% uczestników badania obcięło swój budżet, podczas gdy 28% obawiało się działalności przy ograniczonych środkach. Ponadto, 46% firm ujawniło, że kontrola kosztów ustawowych była jedną z ich strategii cięcia kosztów.

– Respondenci i nasi klienci wydają się zjednoczeni w dążeniu do zwiększenia wydajności i dokładności przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów i zmniejszeniu ryzyka w dłuższej perspektywie. Większa współpraca z organami regulacyjnymi i dostawcami może przyczynić się do poprawy efektywności sprawozdawczości. Z pewnością, biorąc pod uwagę wyniki tego badania, Cappitech będzie nadal dążył do odniesienia się do wielu z tych obaw wraz z wprowadzeniem nowych usług – powiedział prezes Cappitech Ronen Kertis.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę