menu

Strona Główna > Newsy > 65% firm finansowych zmieniło model sprawozdawczości

65% firm finansowych zmieniło model sprawozdawczości


Sprawozdania składane instytucjom regulacyjnym są obowiązkiem każdej firmy świadczącej usługi finansowe. Z badania przeprowadzonego przez firmę Cappitech wynika jednak, że niedociągnięcia i błędy skłoniły 65% firm do zmiany sprawozdawczości w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Izraelska firma przeprowadziła badanie jesienią bieżącego roku i zebrała dane od 89 respondentów z banków, domów maklerskich, podmiotów zarządzających aktywami, funduszy hedgingowych, korporacji i innych instytucji na całym świecie. Wyniki wskazały, że nowe i zmieniające się regulacje w wielu jurysdykcjach oraz efekty pandemii mają również wpływ na firmy i zgodność ich sprawozdawczości z regulacjami prawnymi.

W raporcie podkreślono, że zgodność rynkowa znacznie wzrosła, ponieważ 67% firm wykonuje obecnie wymagane zadania, w porównaniu z 55% w roku ubiegłym. Organy regulacyjne koncentrują się również na pomocy firmom w zakresie sprawozdawczości, ponieważ 54% firm otrzymało informacje zwrotne od organów regulacyjnych, w porównaniu do zaledwie 32% w ubiegłym roku. Ankieta wykazała również, że 68% uczestników ma świadomość Brexitu bez jakiejkolwiek umowy, a 71% z nich już podjęło decyzję o zastosowaniu działań migracyjnych.

Firmy dążą do ograniczenia kosztów

Koszty operacyjne również należały do głównych problemów firm, zwłaszcza w związku ze skutkami pandemii. Według firmy Cappitech, 44% uczestników badania obcięło swój budżet, podczas gdy 28% obawiało się działalności przy ograniczonych środkach. Ponadto, 46% firm ujawniło, że kontrola kosztów ustawowych była jedną z ich strategii cięcia kosztów.

– Respondenci i nasi klienci wydają się zjednoczeni w dążeniu do zwiększenia wydajności i dokładności przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów i zmniejszeniu ryzyka w dłuższej perspektywie. Większa współpraca z organami regulacyjnymi i dostawcami może przyczynić się do poprawy efektywności sprawozdawczości. Z pewnością, biorąc pod uwagę wyniki tego badania, Cappitech będzie nadal dążył do odniesienia się do wielu z tych obaw wraz z wprowadzeniem nowych usług – powiedział prezes Cappitech Ronen Kertis.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank wprowadza nowości dla klientów

Spółka Saxo Bank wprowadziła nową wersję swojego OpenAPI, wzbogacając grupy usług AutoTrading i Portfolio. W ...
Czytaj dalej
BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX, jedna z najdłużej działających giełd instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut, przenosi się na tradycyjne ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Napięcia na Tajwanie i kolejna podwyżka Bank of England. MakroPrzegląd #2/4 Sierpień

Bank of England doskonale wie, że Wielka Brytania stoi u progu recesji, jednak kontynuuje zaostrzanie ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street

Spółka AMTD Digital w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie przy cenie akcji na poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę