menu

Strona Główna > Newsy > AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option


Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską platformę transakcyjną 24option oraz podmioty z nią powiązane. Łączna wysokość kary wyniosła 375 tys. EUR.

Podmioty powiązane z platformą 24option to Rodeler (NL) BV, Rodeler Limited, Rodeler NL oraz Rodeler Ltd. Przyczyną nałożenia kary była nielegalna działalność brokera, który oferował obywatelom Holandii dostęp do rynku forex i kontraktów CFD bez odpowiedniej licencji lokalnych organów regulacyjnych.

Holenderski regulator uważa ponadto, że spółki Rodeler stosowały agresywne metody marketingowe, które miały nakłonić mieszkańców Holandii do bardzo ryzykownych inwestycji. Zdaniem AFM, ukarane podmioty wprowadzały w błąd informując, że dbają o interesy klientów, podczas gdy ich działania prowadziły strat i powiększały pulę zysków spółek. W efekcie klienci tracili mniej więcej połowę wpłaconych środków.

AFM zwraca również uwagę, że nie jest to odosobniony przypadek. Od roku 2019 regulator otrzymał setki sygnałów od poszkodowanych klientów platform oferujących dostęp do kontraktów CFD. Ofiary naciągaczy często tracą całą wpłaconą kwotę, która nierzadko wynosi wiele tysięcy EUR. 24option mierzyło się także z kłopotami prawnymi na Cyprze i Wielkiej Brytanii. 

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC udzielił 339 nowych licencji AFS w ubiegłym roku finansowym

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że w okresie od lipca 2020 roku ...
Czytaj dalej
FCA

FCA publikuje dane na temat inwestycji konsumenckich i określa cele do 2025 roku

Brytyjski nadzór finansowy opublikował dane na temat inwestycji konsumenckich oraz określił swoje cele na najbliższe ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Analiza: Co się dzieje na rynku ropy naftowej?

Ceny ropy wzrosły do najwyższego poziomu od sześciu tygodni. Dzieje się tak, pomimo że OPEC ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny używają aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale finansowe

Chińska policja używa nowej aplikacji do monitorowania wejść na zagraniczne portale z wiadomościami finansowymi. Oprogramowanie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę