menu

Strona Główna > Newsy > Akcje Royal Mail i Tesco najczęściej wyszukiwane przez Brytyjczyków

Akcje Royal Mail i Tesco najczęściej wyszukiwane przez Brytyjczyków


Inwestujący w brytyjskie akcje nie mogą być szczególnie zadowoleni, ponieważ akcje spółek z tego kraju od czasu Brexitu w 2016 roku traciły na wartości. Na brytyjskim rynku rodzime akcje wciąż jednak przyciągają dużą uwagę inwestorów, a uczestnicy rynku mogą stawiać na zwrot sytuacji po odejściu premiera Borisa Jonhsona.

Według wyników badania przeprowadzonego przez brytyjską spółkę CMC Markets, akcje przedsiębiorstw zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii były najczęściej wyszukiwane w tym kraju za pomocą wyszukiwarki Google.

Zgodnie z wynikami badania, najczęściej wyszukiwaną spółką była Royal Mail, którą Brytyjczycy wyszukiwali w Google 166 100 razy każdego miesiąca. Jednym z powodów mogła być zmienność cen akcji, ponieważ spółka odnotowała spadek o ponad 46% rok do roku. W samym tylko czerwcu akcje Royal Mail straciły 10% wartości.

Tesla najwyżej z „obcych” spółek

Na drugim miejscu znalazła się sieć supermarketów Tesco ze średnią 61 000 wyszukiwań dla akcji firmy, które w tym roku spadły o ponad 12%. Ponadto akcje spółki oferują niezły zysk z dywidendy w wysokości 4,24%, co powinno być dość bezpieczną inwestycją, ponieważ sieci handlowe zwykle są dość solidnym zabezpieczeniem przed inflacją i ewentualną recesją.

Na trzecim miejscu znalazły się akcje firmy Tesla, które wyszukiwano średnio 42 000 razy w miesiącu. Na czwartej pozycji znalazła się Lloyds Banking Group z wynikiem 34 610 wyszukiwań. Akcje firmy Lloyds spadły w tym roku o 16%, a oferowana dywidenda wynosi 4,79%.

– Z naszych ustaleń jasno wynika, że Brytyjczycy są najbardziej zainteresowani akcjami spółek zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii – osiem z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych spółek to spółki brytyjskie. Z kolei popularność Tesli i firmy AMC Entertainment oznacza, że ludzie prawdopodobnie chcą się przekonać, czy mogą skorzystać na ich dużej popularności – powiedział rzecznik spółki CMC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę