menu

Strona Główna > Newsy > Akcje Royal Mail i Tesco najczęściej wyszukiwane przez Brytyjczyków

Akcje Royal Mail i Tesco najczęściej wyszukiwane przez Brytyjczyków


Inwestujący w brytyjskie akcje nie mogą być szczególnie zadowoleni, ponieważ akcje spółek z tego kraju od czasu Brexitu w 2016 roku traciły na wartości. Na brytyjskim rynku rodzime akcje wciąż jednak przyciągają dużą uwagę inwestorów, a uczestnicy rynku mogą stawiać na zwrot sytuacji po odejściu premiera Borisa Jonhsona.

Według wyników badania przeprowadzonego przez brytyjską spółkę CMC Markets, akcje przedsiębiorstw zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii były najczęściej wyszukiwane w tym kraju za pomocą wyszukiwarki Google.

Zgodnie z wynikami badania, najczęściej wyszukiwaną spółką była Royal Mail, którą Brytyjczycy wyszukiwali w Google 166 100 razy każdego miesiąca. Jednym z powodów mogła być zmienność cen akcji, ponieważ spółka odnotowała spadek o ponad 46% rok do roku. W samym tylko czerwcu akcje Royal Mail straciły 10% wartości.

Tesla najwyżej z „obcych” spółek

Na drugim miejscu znalazła się sieć supermarketów Tesco ze średnią 61 000 wyszukiwań dla akcji firmy, które w tym roku spadły o ponad 12%. Ponadto akcje spółki oferują niezły zysk z dywidendy w wysokości 4,24%, co powinno być dość bezpieczną inwestycją, ponieważ sieci handlowe zwykle są dość solidnym zabezpieczeniem przed inflacją i ewentualną recesją.

Na trzecim miejscu znalazły się akcje firmy Tesla, które wyszukiwano średnio 42 000 razy w miesiącu. Na czwartej pozycji znalazła się Lloyds Banking Group z wynikiem 34 610 wyszukiwań. Akcje firmy Lloyds spadły w tym roku o 16%, a oferowana dywidenda wynosi 4,79%.

– Z naszych ustaleń jasno wynika, że Brytyjczycy są najbardziej zainteresowani akcjami spółek zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii – osiem z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych spółek to spółki brytyjskie. Z kolei popularność Tesli i firmy AMC Entertainment oznacza, że ludzie prawdopodobnie chcą się przekonać, czy mogą skorzystać na ich dużej popularności – powiedział rzecznik spółki CMC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę