menu

Strona Główna > Newsy > Akcje Tesli na fali po ogłoszeniu przez Elona Muska nowego CEO Twittera

Akcje Tesli na fali po ogłoszeniu przez Elona Muska nowego CEO Twittera


W znaczącym posunięciu, akcje Tesli (TSLA) zauważalnie wzrosły po tym, jak CEO firmy, Elon Musk, ujawnił, że wybrał nowego CEO dla Twittera. Mimo że tożsamość nowego szefa pozostaje nieujawniona, ogłoszenie to pozytywnie wpłynęło na akcje Tesli.

Dlaczego to jest ważne? 

  • Akcje Tesli wzrosły o 2% po ogłoszeniu Muska, pomimo dużego wycofania produktu z Chin z powodu wady hamowania i przyspieszenia.
  • Nowa rola Elona Muska to przede wszystkim stanowisko przewodniczącego wykonawczego i dyrektora technicznego, skoncentrowanego na produkcie, oprogramowaniu i operacjach systemowych.
  • Zmiana na stanowisku szefa ma na celu złagodzenie „nadwagi Twittera”, wpływającej na akcje Tesli, co potencjalnie może dodać około 15 dolarów do wartości jednej akcji.
  • Linda Yaccarino, szefowa działu reklamy NBCUniversal, jest wymieniana jako potencjalna nowa CEO Twittera.
  • To ogłoszenie pojawia się w kluczowym momencie dla Tesli, z wyzwaniami takimi jak wycofanie produktu z Chin, spadający popyt w USA i wojna cenowa w sektorze EV, które wpływają na akcje.

Szczegóły: Od czasu początkowej oferty Elona Muska dla Twittera w kwietniu 2022 roku, akcje Tesli straciły prawie połowę swojej wartości, ponieważ Musk sprzedawał akcje, aby sfinansować swoją nową platformę mediów społecznościowych. Oficjalny zakup w wysokości 44 miliardów dolarów został zamknięty w październiku, a „nadwaga Twittera” była znaczącym czynnikiem wywierającym presję na akcje Tesli.

Po odejściu Muska z Twittera, nadal będzie on pełnił funkcję CEO zarówno SpaceX, jak i Tesli. To posunięcie następuje podczas trudnego okresu dla Tesli, która boryka się z problemami, takimi jak szeroko zakrojone wycofanie produktu z Chin, malejący popyt w USA i wojna cenowa w sektorze EV. Co więcej, akcje Tesli spadły o 20% w ciągu ostatniego miesiąca, po gorszych niż oczekiwano wynikach brutto w pierwszym kwartale.

Musk nie przyniósł ulgi na rozmowie o wynikach, mówiąc: „Trudno powiedzieć, jakie będą marże” na pytanie inwestorów, jak niskie mogą spaść marże, gdy firma nadal obniża ceny.

Zaplanowane na wtorek, 16 maja, doroczne spotkanie akcjonariuszy Tesli, będzie ważnym momentem dla firmy, podczas którego prawdopodobnie zostaną omówione te kwestie.

Autor: Izabela Kamionka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę