menu

Strona Główna > Newsy > Amerykanie stracili na oszustwach ponad 5,8 mld USD w 2021 roku

Amerykanie stracili na oszustwach ponad 5,8 mld USD w 2021 roku


Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) poinformowała, że w ubiegłym roku Amerykanie zgłosili straty w wysokości ponad 5,8 mld USD, które ponieśli w wyniku oszustw. Stanowi to ogromny wzrost o ponad 70% w porównaniu ze stratami zgłoszonymi w 2020 roku.

W 2021 roku FTC dodała do swojej internetowej bazy danych Consumer Sentinel Network (Sentinel) łącznie około 5,7 miliona zgłoszeń konsumentów. Spośród nich amerykańscy konsumenci złożyli w 2021 roku 2 789 161 zgłoszeń o oszustwach, 25% zgłaszających wykazało straty pieniężne i poinformowało agencję ochrony konsumentów, że w wyniku oszustw stracili łącznie 5 893 260 382 USD.

– Spośród strat zgłoszonych przez konsumentów, ponad 2,3 mld USD strat zgłoszonych w zeszłym roku przypadało na oszustwa popełniane przez osoby podszywające się pod innych. W 2020 roku było to 1,2 mld USD. Zakupy online przyniosły około 392 mln USD strat zgłoszonych przez konsumentów, co oznacza wzrost z 246 mln USD w 2020 roku – poinformowała FTC.

Młodsi konsumenci tracą częściej niż starsi

W 2021 roku FTC otrzymała również prawie 1,4 mln zgłoszeń o kradzieży tożsamości, co stanowi jedną czwartą wszystkich zgłoszeń z ubiegłego roku. FTC stwierdziła, że młodzi konsumenci (w wieku od 20 do 29 lat) zgłaszali utratę pieniędzy w wyniku oszustwa znacznie częściej niż osoby starsze (w wieku 80 lat i więcej).

Z danych wynika również, że młodsi ludzie tracili pieniądze w 41% przypadków, w których doświadczali oszustwa, natomiast starsi tracili pieniądze tylko w 17%. Gdy jednak osoby starsze traciły pieniądze na rzecz oszustów, mediana ich strat wynosił 1500 USD, czyli trzy razy więcej niż w przypadku młodszej grupy.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę