menu

Strona Główna > Newsy > AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych

AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych


Francuski organ nadzoru rynku papierów wartościowych (AMF) uważa, że UE powinna ustalić zasady obrotu instrumentami pochodnymi, aby uniknąć szkód związanych z Brexitem.

Robert Ophele, przewodniczący AMF, powiedział, że jeżeli zasady dotyczące obrotem instrumentami pochodnymi nie zostaną zmienione, ukara to europejskie banki handlujące w Londynie. Jak wiemy Wielka Brytania opuści Unię Europejską 1 stycznia 2021 roku, co może wiązać się z potencjalnymi szkodami dla europejskiego sektora finansowego.

Europejskie problemy

Spore podatki od przychodów firm i transakcji finansowych, a także publiczne niezrozumienie sektora finansowego i technologii, na której się on opiera, to tylko niektóre z czynników, które hamują postęp Europy kontynentalnej. W tym czasie Wielka Brytania, Ameryka Północna, Australia oraz regiony Azji opanowały najbardziej wydajny i wysoce zaawansowany ekosystem finansowy, który napędza światowe gospodarki.

Francuski organ nadzoru AMF twierdzi, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki w Unii Europejskiej prowadzące transakcje w Londynie, muszą korzystać z systemu handlowego z siedzibą w UE lub zatwierdzonego przez UE. Za to brytyjskie przepisy zobowiązują brytyjskich kontrahentów do handlu na platformie zatwierdzonej w Wielkiej Brytanii, co sprawia, że ​​transakcje transgraniczne są niepraktyczne.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) powiedział, że będzie tylko monitorował sytuację. Po tej wypowiedzi przewodniczący AMF odpowiedział:

„Jeśli to zrobimy, będzie za późno. Szkoda zostanie wyrządzona.”

Zwrócił również uwagę na to, że większość transakcji, których dotyczą przepisy, odbywa się w Londynie, co oznacza, że ​​70% wolumenów obsługiwanych przez banki UE jest zagrożonych utratą.

Wartość UK dla UE

W branży walutowej Londyn jest absolutną potęgą i jednym z najważniejszych na świecie ośrodków dla całej branży usług finansowych. Jest to gigantyczny producent przychodów.

Brytyjski sektor międzybankowy odpowiada za 49% wszystkich przepływów zleceń walutowych i składa się z brytyjskich i międzynarodowych banków z siedzibą w Londynie. Oznacza to, że ​​Londyn jest prawdziwym wolnym rynkiem, bez kontroli nad bankami i podmiotami niebankowymi. amf

Autor: Konrad Juszczyk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę