menu

Strona Główna > Newsy > AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych

AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych


Francuski organ nadzoru rynku papierów wartościowych (AMF) uważa, że UE powinna ustalić zasady obrotu instrumentami pochodnymi, aby uniknąć szkód związanych z Brexitem.

Robert Ophele, przewodniczący AMF, powiedział, że jeżeli zasady dotyczące obrotem instrumentami pochodnymi nie zostaną zmienione, ukara to europejskie banki handlujące w Londynie. Jak wiemy Wielka Brytania opuści Unię Europejską 1 stycznia 2021 roku, co może wiązać się z potencjalnymi szkodami dla europejskiego sektora finansowego.

Europejskie problemy

Spore podatki od przychodów firm i transakcji finansowych, a także publiczne niezrozumienie sektora finansowego i technologii, na której się on opiera, to tylko niektóre z czynników, które hamują postęp Europy kontynentalnej. W tym czasie Wielka Brytania, Ameryka Północna, Australia oraz regiony Azji opanowały najbardziej wydajny i wysoce zaawansowany ekosystem finansowy, który napędza światowe gospodarki.

Francuski organ nadzoru AMF twierdzi, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki w Unii Europejskiej prowadzące transakcje w Londynie, muszą korzystać z systemu handlowego z siedzibą w UE lub zatwierdzonego przez UE. Za to brytyjskie przepisy zobowiązują brytyjskich kontrahentów do handlu na platformie zatwierdzonej w Wielkiej Brytanii, co sprawia, że ​​transakcje transgraniczne są niepraktyczne.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) powiedział, że będzie tylko monitorował sytuację. Po tej wypowiedzi przewodniczący AMF odpowiedział:

„Jeśli to zrobimy, będzie za późno. Szkoda zostanie wyrządzona.”

Zwrócił również uwagę na to, że większość transakcji, których dotyczą przepisy, odbywa się w Londynie, co oznacza, że ​​70% wolumenów obsługiwanych przez banki UE jest zagrożonych utratą.

Wartość UK dla UE

W branży walutowej Londyn jest absolutną potęgą i jednym z najważniejszych na świecie ośrodków dla całej branży usług finansowych. Jest to gigantyczny producent przychodów.

Brytyjski sektor międzybankowy odpowiada za 49% wszystkich przepływów zleceń walutowych i składa się z brytyjskich i międzynarodowych banków z siedzibą w Londynie. Oznacza to, że ​​Londyn jest prawdziwym wolnym rynkiem, bez kontroli nad bankami i podmiotami niebankowymi. amf

Autor: Konrad Juszczyk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

hong kong

ETFy na BTC i ETH dostępne w Hong Kongu – jakie inne kryptowaluty warto śledzić?

Hongkong niedawno zatwierdził fundusze ETF śledzące ceny bitcoina (BTC) i ethereum (ETH), stając się drugą ...
nalot oplicji w indiach

OctaFX oskarżony o manipulacje i pranie pieniędzy – odpowiedź brokera

OctaFX, globalny broker walutowy, odpiera zarzuty o pranie pieniędzy i manipulacje rynkowe, które pojawiły się ...
ekspert kryptowalut

Predykcje ekspertów – tanie kryptowaluty, które mogą sporo urosnąć w tym roku

Po kilkudniowej walce ze spadkami, rynek kryptowalut zaczyna się stabilizować po niedawnych korektach, a wiele ...
financial conduct authority

Kube Trading – SCAM Forex, który zdefraudował 13,5 mln zł

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wszczął postępowanie sądowe przeciwko Lee Steven Maggs, oskarżając go o ...
Przewiń na górę