menu

Strona Główna > Newsy > AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych

AMF wzywa do zmiany przepisów instrumentów pochodnych


Francuski organ nadzoru rynku papierów wartościowych (AMF) uważa, że UE powinna ustalić zasady obrotu instrumentami pochodnymi, aby uniknąć szkód związanych z Brexitem.

Robert Ophele, przewodniczący AMF, powiedział, że jeżeli zasady dotyczące obrotem instrumentami pochodnymi nie zostaną zmienione, ukara to europejskie banki handlujące w Londynie. Jak wiemy Wielka Brytania opuści Unię Europejską 1 stycznia 2021 roku, co może wiązać się z potencjalnymi szkodami dla europejskiego sektora finansowego.

Europejskie problemy

Spore podatki od przychodów firm i transakcji finansowych, a także publiczne niezrozumienie sektora finansowego i technologii, na której się on opiera, to tylko niektóre z czynników, które hamują postęp Europy kontynentalnej. W tym czasie Wielka Brytania, Ameryka Północna, Australia oraz regiony Azji opanowały najbardziej wydajny i wysoce zaawansowany ekosystem finansowy, który napędza światowe gospodarki.

Francuski organ nadzoru AMF twierdzi, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, banki w Unii Europejskiej prowadzące transakcje w Londynie, muszą korzystać z systemu handlowego z siedzibą w UE lub zatwierdzonego przez UE. Za to brytyjskie przepisy zobowiązują brytyjskich kontrahentów do handlu na platformie zatwierdzonej w Wielkiej Brytanii, co sprawia, że ​​transakcje transgraniczne są niepraktyczne.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) powiedział, że będzie tylko monitorował sytuację. Po tej wypowiedzi przewodniczący AMF odpowiedział:

„Jeśli to zrobimy, będzie za późno. Szkoda zostanie wyrządzona.”

Zwrócił również uwagę na to, że większość transakcji, których dotyczą przepisy, odbywa się w Londynie, co oznacza, że ​​70% wolumenów obsługiwanych przez banki UE jest zagrożonych utratą.

Wartość UK dla UE

W branży walutowej Londyn jest absolutną potęgą i jednym z najważniejszych na świecie ośrodków dla całej branży usług finansowych. Jest to gigantyczny producent przychodów.

Brytyjski sektor międzybankowy odpowiada za 49% wszystkich przepływów zleceń walutowych i składa się z brytyjskich i międzynarodowych banków z siedzibą w Londynie. Oznacza to, że ​​Londyn jest prawdziwym wolnym rynkiem, bez kontroli nad bankami i podmiotami niebankowymi. amf

Autor: Konrad Juszczyk

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

statystyki z europejskiego rynku instrumentów pochodnych za 2019 rok

Duży wzrost w rozliczeniach instrumentów pochodnych w UE w 2019

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował trzeci roczny raport statystyczny, który analizuje ...
Czytaj dalej
webinar xtb - bartosiak i kwiecień - co czeka nas w 2021 roku

Kwiecień i Bartosiak: „Co czeka nas w 2021 roku?”

26 stycznia o godz. 19:00 odbędzie się webinarium dotyczące sytuacji ekonomicznej w Polsce i na ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

BaFin zignorował ostrzeżenie Commerzbanku ws. Wirecard

Commerzbank miał zgłosić podejrzenie przestępstwa w spółce Wirecard, na kilka miesięcy przed wybuchem afery. Według ...
Czytaj dalej
hakerzy przejmują bazę danych z rozmowami z klientami brokera fxcm

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę