menu

Strona Główna > Newsy > Analiza: Inwestorzy w Hongkongu szukają innych opcji inwestycyjnych

Analiza: Inwestorzy w Hongkongu szukają innych opcji inwestycyjnych


Hongkong jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej, ale funkcjonuje jako specjalny region administracyjny, w którym obowiązują inne zasady i prawa. W latach 70. stał się jednym z azjatyckich tygrysów, a obecnie jednym z największych centrów finansowych na świecie.

Zgodnie z lokalnymi przepisami, kontrakty CFD nie mogą być przedmiotem lokalnego obrotu, jednak dane zebrane przez Finance Magnates nadal pokazują, że na wyspie działa ogromna liczba inwestorów indywidualnych.

Jak przystało na jedną z finansowych stolic świata, niezależny handel i inwestowanie są bardzo popularne wśród mieszkańców Hongkongu. Lokalna Komisja Finansowa Papierów Wartościowych (SFC) nie zezwala jednak na handel oparty na kontraktach CFD, więc inwestorzy mogą korzystać jedynie z produktów notowanych na giełdzie.

Pomimo ograniczeń dotyczących kontraktów CFD, w Hongkongu nadal istnieje spora baza inwestorów indywidualnych zainteresowanych innymi produktami. Co istotne, o ile SFC nie zezwala lokalnym brokerom na oferowanie kontraktów CFD, o tyle nie ma obecnie zakazu korzystania z usług brokerów zagranicznych. Dzięki temu potencjalnie zainteresowane strony mogą oferować swoje produkty i instrumenty lokalnym inwestorom.

Średnie miesięczne depozyty na poziomie 13 tys. USD

Lokalny trader z Hongkongu może być atrakcyjnym klientem również ze względu na średnią wartość depozytów dokonywanych co miesiąc, liczoną w USD. Według danych udostępnionych przez firmę cPattern, średnia wartość miesięcznych depozytów w latach 2021-2022 (dane dostępne za okres od października 2021 r. do lutego 2022 r.) wyniosła ponad 13 tys. USD.

Dane wskazują również, że średnio inwestorzy wypłacają miesięcznie prawie dwa razy więcej pieniędzy niż wpłacają (7115 USD). Jeśli chodzi o średnią wartość pojedynczych depozytów, to wynosi ona prawie 1500 USD. Przy powyższych wartościach wskaźnik pierwszego depozytu realizowanego na nowym rachunku (FTD) wydaje się stosunkowo niski i wynosi niecałe 600 USD. Może to świadczyć o zachowawczości inwestorów z Hongkongu na początku ich przygody z handlem lub z nową platformą transakcyjną, a może także wynikać z ograniczonego zakresu czasowego dostępnych danych.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę