menu

Strona Główna > Newsy > Ashley Alder stanie na czele FCA

Ashley Alder stanie na czele FCA


Brytyjskie Ministerstwo Skarbu ogłosiło dziś powołanie Ashleya Aldera na nowego przewodniczącego brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA).

Ashley Alder jest obecnie dyrektorem generalnym Securities and Futures Commission (SFC) w Hongkongu, którą to funkcję pełni od 2011 roku. Przewodniczy również Radzie Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) oraz zasiada w komitecie plenarnym i sterującym Rady Stabilności Finansowej.

Ashley Alder rozpoczął swoją karierę jako prawnik w Londynie w 1984 r. i przez ponad 20 lat pracował w Hongkongu. W latach 2001-2004 był dyrektorem wykonawczym Wydziału Finansów Korporacyjnych SFC, a następnie wrócił do prywatnej praktyki w kancelarii prawnej Herbert Smith LLP jako szef działu azjatyckiego.

Oczekuje się, że Alder obejmie funkcję przewodniczącego FCA w styczniu. Jest on mianowany na pięcioletnią kadencję. Ministerstwo Skarbu powołało również ponownie Alice Maynard i Liama Colemana, którzy odpowiednio przewodniczą komitetom FCA ds. audytu i ds. pracowników. Będą oni członkami zarządu przez kolejną trzyletnią kadencję.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Ashleyem, gdy w przyszłym roku przejmie kierownictwo w zarządzie FCA. FCA będzie wzmacniać swoje istotne działania na rzecz ochrony konsumentów i naszych rynków finansowych, a jego szerokie doświadczenie w kierowaniu dużym międzynarodowym organem regulacyjnym pomoże nam w realizacji naszej ambitnej strategii na przyszłość – powiedział Richard Lloyd, tymczasowy przewodniczący FCA.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

eToro zmniejsza dźwignię z powodu sytuacji w sektorze bankowym

Sytuacja w sektorze bankowym staje się coraz bardziej napięta po bankructwie kilku banków w USA ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę