menu

Strona Główna > Newsy > ASIC łagodzi środki zapobiegawcze na rynku papierów wartościowych

ASIC łagodzi środki zapobiegawcze na rynku papierów wartościowych


Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała list do wszystkich uczestników rynku papierów wartościowych. Przypomina w nim o odpowiedzialnym działaniu, którego celem jest utrzymanie stabilności australijskiego rynku.  

Australijski regulator zwrócił uwagę, aby operatorzy rynkowi zadbali przede wszystkim o to, by ich wewnętrzne systemy zarządzania ryzykiem i przetwarzania operacji były w stanie obsłużyć wszystkie złożone u nich zlecenia. Ponadto ASIC zniosła wcześniejsze wytyczne skierowane do dziewięciu największych firm, zalecające ograniczenie dziennej liczby transakcji. Wytyczne obowiązywały od 15 marca 2020 roku.

ASIC zdecydowała się na złagodzenie środków zapobiegawczych, ponieważ uczestnicy rynku papierów wartościowych podjęli właściwe działania i dostosowali się do wprowadzonych obostrzeń. Zdaniem regulatora, korzystnie wpłynęło to na skuteczność procesów rozliczeniowych oraz zmniejszenie poziomu usterek. Ponadto wraz z opanowaniem sytuacji epidemicznej, zmienność rynku istotnie zmniejszyła się.

W swoim liście ASIC zapowiada jednak, że będzie uważnie przyglądała się zachowaniu traderów, a w razie potrzeby niezwłocznie podejmie niezbędne działania. Regulator zapowiada również przegląd szerszych trendów związanych z aktywnością tradingową. Wyniki analizy będą przedmiotem konsultacji z branżą i pozwolą na przygotowanie zmian legislacyjnych, jeśli będzie to konieczne.

Do działań ASIC odniosło się również Australijskie Stowarzyszenie Rynków Finansowych (AFMA), które stwierdziło m.in., że dzięki nim australijski rynek papierów wartościowych cieszy się dobrą opinią zarówno jako źródło kapitału dla australijskich spółek, jak i miejsce wymiany aktywów dla inwestorów. Zdaniem AFMA, korzystnie wpływa to na krajową gospodarkę.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

Klienci eToro z dostępem do danych z amerykańskiego rynku

Broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Nasdaq, amerykańskim operatorem giełdy papierów wartościowych i ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę