menu

Strona Główna > Newsy > ASIC nałożyła kary o wartości 63 mln USD w drugiej połowie 2021 roku

ASIC nałożyła kary o wartości 63 mln USD w drugiej połowie 2021 roku


Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała aktualizację danych dotyczących egzekwowania przepisów. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, w okresie od lipca 2021 roku do grudnia 2021 roku ASIC nałożyła grzywny o wartości 84,3 mln AUD (ok. 63,4 mln USD), które zostały zatwierdzone przez sądy.

Najnowsze dane są znacznie wyższe niż w poprzednim półroczu, kiedy to ASIC nałożyła grzywny na łączną kwotę 29,6 mln AUD. Instytucja nadzorująca rynek finansowy działa przeciwko „niewłaściwym zachowaniom w celu utrzymania zaufania i integralności systemu finansowego Australii oraz promuje uczciwy, silny i wydajny system finansowy dla wszystkich Australijczyków”.

W sumie regulator ścigał 99 osób i firm za naruszenia przepisów. Zgodnie z decyzjami ASIC 21 osobom i podmiotom ograniczono możliwości świadczenia usług finansowych i udzielania kredytów. 31 osób zostało wykluczonych lub usuniętych z funkcji dyrektorów firm. Ponadto w wyniku działań egzekucyjnych sześć osób zostało skazanych na karę pozbawienia wolności, a dziesięć innych osób lub firm otrzymało inne kary.

ASIC zwraca uwagę na rynek kryptowalut

Działania obejmują również nałożenie dodatkowych warunków licencyjnych na giełdę ASX za przerwy w działaniu, które miały miejsce w listopadzie 2020 roku. Tymczasem branża usług finansowych w Australii nadal przeżywa okres rozwoju. Doniesienia medialne już wcześniej wskazywały, że Australia ma najwyższy na świecie odsetek inwestorów na rynku forex i CFD i ten trend utrzymuje się.

Co więcej, ASIC zwraca również baczną uwagę na rozwijający się rynek kryptowalut podlegający jej jurysdykcji. Regulator zdążył już zablokować możliwość świadczenia usług niektórym firmom w związku z podejrzeniem oferty niezgodnej z prawem. Niedawno rząd australijski opublikował dokument konsultacyjny, w którym zdefiniował kryptowaluty oraz zaproponował potencjalne ramy regulacyjne dla branży.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę