menu

Strona Główna > Newsy > ASIC z raportem dot. transakcji HFT

ASIC z raportem dot. transakcji HFT


The Australian Securities & Investments Commission (ASIC) wydało najnowszy przegląd transakcji HFT za 2018 rok. Raport opiera się na wcześniejszej analizie ASIC dotyczącej handlu na australijskim rynku akcji i rozszerza analizę o rynek walutowy, a dokładniej o parę AUD/USD.

Rodzima waluta

W wyniku przeglądu okazało się, że wskaźnik obrotów HFT dla AUD/USD spadł wraz ze zmniejszonymi wolumenami na globalnych platform tradingowych. Transakcje HFT stanowią obecnie 25% wszystkich transakcji na tym crossie,  jest to spadek z poziomu 32% na początku 2013 roku. Pomimo tego, że liczba handlowców o wysokiej częstotliwości przy AUD/USD wciąż spada, to ich względna koncentracja wzrosła. Otóż pięciu największych inwestorów jest odpowiedzialnych za 86% wszystkich transakcji o wysokiej częstotliwości.

Niższe wolumeny zostały jednak zrekompensowane wyższymi zwrotami. Handlowcy zajmują teraz bardziej ryzykowne pozycje, przeznaczają na nie mniejszy kapitał i dłużej je przetrzymują. Tak więc muszą złożyć więcej zleceń, aby osiągnąć ten sam poziom obrotów. Współczynniki zamówień do handlu (order-to-trade, OTC) znacznie wzrósł, z poziomu 25:1 do 73:1 w ciągu ostatnich pięciu lat. Transakcje o wysokiej częstotliwości wiążą się również z wyższymi kosztami realizacji dla inwestorów.

Handel akcjami

Chociaż traderzy zajmujący się akcjami i bazujący na wysokiej częstotliwości stanowią ogólnie dużą część wartości segmentu, to ich udział w obrotach spadł z 27% do 25%. W obrotach dominują najwięksi handlowcy, a 10 najlepszych z nich odpowiada za 74% wszystkich transakcji o wysokiej częstotliwości. ASIC stwierdziło również, że ponad 10 miliardów transakcji kapitałowych zostało odwróconych w ciągu 100 milisekund, ale większość tego trwało ponad 10 minut. Ogólnie rzecz biorąc można przyjąć, że inwestorzy inwestują w szybsze technologie i utrzymują pozycje przez dłuższy czas.

Współczynniki zleceń do transakcji (OTC) spadł, tutaj jednak możemy zauważyć okresową zmienność. Co dziewiąty trader osiąga wskaźniki OTC ponad dwukrotnie wyższy, niż w przypadku innych użytkowników rynku. Koszty nakładane na inwestorów utrzymały tendencję spadkową. Choć są one podatne na gwałtowne wahania – wynoszą np. od 0,7 do 1,0 punktu bazowego za dostęp do rynku z bardzo wysoką płynnością.

Regulator zauważa, że ​​rynek staje się coraz bardziej skuteczny w określaniu krótkoterminowych poziomów rozliczeń. Traderzy HFT wnoszą nieproporcjonalny wkład w proces wyznaczania cen, ale jednocześnie ich całkowity udział maleje.


Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (7.12 – 13.12)

FCA nakłada najwyższe kary od 4 lat; polscy traderzy nie chcą wynosić się z kraju; ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed Payback Limited i ash.trades

Brytyjski nadzorca dodał dwa podmioty do czarnej listy ostrzeżeń. Pierwszym z nich jest Payback Limited ...
Czytaj dalej
kongres inwestycyjny invest cuffs 2020 w krakowskim Centrum Kongresowym ICE - wejściówki już dostępne

Invest Cuffs 2020 – darmowe wejściówki już dostępne

Na kolejną odsłonę największego kongresu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej musimy poczekać do marca 2020. O ...
Czytaj dalej
giełda kryptowalut i broker kontraktów futures BitMEX pozwany na 300 mln USD

Inwestor pozywa BitMEX na 300 mln USD

Frank Amato i RGB Coin twierdzą, że byli pierwszymi inwestorami początkowymi giełdy, którzy przeznaczyli na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę