menu

Strona Główna > Newsy > ATFX rozszerza ofertę dla klientów instytucjonalnych

ATFX rozszerza ofertę dla klientów instytucjonalnych


Spółka ATFX na brokerskim rynku klientów instytucjonalnych jest obecna od 2019 roku. Wówczas uruchomiła swą platformę ATFX Connect skierowaną właśnie do tego segmentu rynku. Wizją spółki było rozszerzenie i promowanie globalnej obecności oraz dalsze dostarczanie płynności i obsługi dla klientów z grupy instytucjonalnej.

Obecnie ATFX może pochwalić się już uznaną reputacją wśród klientów instytucjonalnych. Zarząd spółki regulowanej również przez brytyjską FCA podjął kluczową decyzję o podniesieniu profilu ATFX poprzez współpracę z Prime Brokerem poziomu 1. Ma to ugruntować obecność spółki w grupie klientów instytucjonalnych.

Dzięki wprowadzeniu modelu agencyjnego ATFX może teraz obsługiwać klientów instytucjonalnych, którzy chcą handlować na rynku walutowym i metalami szlachetnymi bez konieczności wnoszenia depozytu zabezpieczającego. Spółka ATFX nawiązała już udaną współpracę z kilkoma nowymi klientami, którzy mogą korzystać z bezpośredniego dostępu do rynku wielu dostawców. Było to możliwe dzięki poważnym inwestycjom, jakich spółka dokonała w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Broker zapowiada dalszy rozwój działalności

Rok 2020 był trudny dla wielu uczestników rynków finansowych z powodu globalnej pandemii, wyborów w USA i negocjacji w sprawie Brexitu. W 2021 roku spółka ATFX UK zapowiada, że będzie starać się wykorzystać swój sukces i skieruje uwagę na rynek instytucjonalny z naciskiem na Europę i inne globalne centra finansowe. W planach rozwojowych spółki znajdują się m.in. rynki w Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie, w południowo-wschodniej Azji i Ameryce Południowej.

ATFX to broker działający w globalnej skali na rynkach FX/CFD. Spółka ma biura w Londynie, Dubaju, Meksyku, Hongkongu, Tajwanie, Tajlandii, Malezji, Wietnamie i na Filipinach. Klienci mogą korzystać z obsługi w 15 językach. Broker działa na licencjach przyznanych przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) w Wielkiej Brytanii, Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) na Cyprze, Komisję ds. Usług Finansowych (FSC) na Mauritiusie oraz Urząd ds. Usług Finansowych (FSA) na Saint Vincent i Grenadynach.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę