menu

Strona Główna > Newsy > ATFX rozszerza ofertę dla klientów instytucjonalnych

ATFX rozszerza ofertę dla klientów instytucjonalnych


Spółka ATFX na brokerskim rynku klientów instytucjonalnych jest obecna od 2019 roku. Wówczas uruchomiła swą platformę ATFX Connect skierowaną właśnie do tego segmentu rynku. Wizją spółki było rozszerzenie i promowanie globalnej obecności oraz dalsze dostarczanie płynności i obsługi dla klientów z grupy instytucjonalnej.

Obecnie ATFX może pochwalić się już uznaną reputacją wśród klientów instytucjonalnych. Zarząd spółki regulowanej również przez brytyjską FCA podjął kluczową decyzję o podniesieniu profilu ATFX poprzez współpracę z Prime Brokerem poziomu 1. Ma to ugruntować obecność spółki w grupie klientów instytucjonalnych.

Dzięki wprowadzeniu modelu agencyjnego ATFX może teraz obsługiwać klientów instytucjonalnych, którzy chcą handlować na rynku walutowym i metalami szlachetnymi bez konieczności wnoszenia depozytu zabezpieczającego. Spółka ATFX nawiązała już udaną współpracę z kilkoma nowymi klientami, którzy mogą korzystać z bezpośredniego dostępu do rynku wielu dostawców. Było to możliwe dzięki poważnym inwestycjom, jakich spółka dokonała w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Broker zapowiada dalszy rozwój działalności

Rok 2020 był trudny dla wielu uczestników rynków finansowych z powodu globalnej pandemii, wyborów w USA i negocjacji w sprawie Brexitu. W 2021 roku spółka ATFX UK zapowiada, że będzie starać się wykorzystać swój sukces i skieruje uwagę na rynek instytucjonalny z naciskiem na Europę i inne globalne centra finansowe. W planach rozwojowych spółki znajdują się m.in. rynki w Unii Europejskiej, na Bliskim Wschodzie, w południowo-wschodniej Azji i Ameryce Południowej.

ATFX to broker działający w globalnej skali na rynkach FX/CFD. Spółka ma biura w Londynie, Dubaju, Meksyku, Hongkongu, Tajwanie, Tajlandii, Malezji, Wietnamie i na Filipinach. Klienci mogą korzystać z obsługi w 15 językach. Broker działa na licencjach przyznanych przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) w Wielkiej Brytanii, Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) na Cyprze, Komisję ds. Usług Finansowych (FSC) na Mauritiusie oraz Urząd ds. Usług Finansowych (FSA) na Saint Vincent i Grenadynach.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Banki korzystały z 200 chatroomów do manipulacji na rynku forex

Wzrost obrotów na rynkach walutowych w USA i Wielkiej Brytanii

Amerykańska Foreign Exchange Committee (FEC) i brytyjska Foreign Exchange Joint Standing Committee (FEJSC) opublikowały raporty ...
Czytaj dalej
sec nagradza kolejnych informatorów

SEC zaostrza wymagania dla chińskich firm notowanych w USA

Wysoko postawiona urzędniczka SEC - komisarz Allison Lee powiedziała, że chińskie spółki, notowane na amerykańskich ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę