menu

Strona Główna > Newsy > AvaTrade przymierza się do wejścia na londyńską giełdę

AvaTrade przymierza się do wejścia na londyńską giełdę


Według doniesień Sky News, spółka AvaTrade, broker rynku Forex z siedzibą w Dublinie, zamierza wejść na giełdę w Londynie. Szacuje się, że irlandzka platforma transakcyjna może być wyceniona w granicach od 500 do 700 mln GBP.

W przygotowaniach do giełdowego debiutu spółce AvaTrade mają pomóc JP Morgan i Jefferies. Niewykluczone, że dojdzie do tego już w najbliższych miesiącach. Anonimowe źródła, na które powołuje się Sky News, zastrzegły, że dokładny termin debiutu i wycena spółki będą uzależnione od aktualnych warunków rynkowych i zainteresowania ze strony inwestorów.

AvaTrade, założona w 2006 roku przez Emanuela Kronitza i Negeva Nosatzkiego, może początkowo ubiegać się o wejście na rynek AIM londyńskiej giełdy papierów wartościowych (LSE). AIM jest subrynkiem LSE, na którym notowane są mniejsze spółki, i który oferuje bardziej elastyczny system regulacyjny w porównaniu z głównym parkietem giełdowym.

Planowana pierwsza oferta publiczna (IPO) AvaTrade sprawiłaby, że firma mogłaby dołączyć do grona innych brokerów notowanych na brytyjskiej giełdzie, w tym CMC Markets, Plus500 i IG Group. W połowie 2020 roku spółka CMC Markets została włączona do FTSE 250, indeksu, który obejmuje największe firmy na londyńskiej giełdzie.

Duży wzrost wartości spółki

Przy górnej granicy wyceny IPO, spółka AvaTrade byłaby warta sześć razy więcej niż cena zaproponowana przez Playtech w 2015 roku. Firma zajmująca się oprogramowaniem hazardowym zaoferowała 105 mln USD za przejęcie brokera, ale transakcja nie doszła do skutku po sprzeciwie wyrażonym przez irlandzki bank centralny.

Taki skok w wycenie wskazuje na znaczny rozwój platformy. AvaTrade w ubiegłym roku osiągnęła dobre wyniki finansowe, które zostały potwierdzone przez zwiększoną aktywność rynkową. Spółka zyskała na zmienności rynków wywołanej pandemią koronawirusa. W ubiegłym roku baza jej klientów w 150 krajach rozrosła się o ponad 300 000 osób.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Nominacja Omarovej na Kontrolera Waluty wycofana na jej wniosek

Prezydent Stanów Zjednoczonych J. Biden wycofał nominację Saule Omarovej jako kandydata na Kontrolera Waluty w ...
Czytaj dalej
dane z japoni wskazują na spadek pkb

Spadek PKB w Japonii w trzecim kwartale

Japońska gospodarka skurczyła się w trzecim kwartale nieco bardziej niż według początkowych doniesień. To efekt ...
Czytaj dalej
Tickmill wprowadza nowe narzędzie tradingowe acuity do badania sentymentu rynkowego

Tickmill uruchamia narzędzie do badania nastrojów rynkowych

Brytyjski broker Tickmill poinformował  o udostępnieniu nowego narzędzia transakcyjnego Acuity MT4/MT5. Według spółki, funkcja daje ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Co dalej z chińskim Evergrande?

Niektórzy zagraniczni posiadacze obligacji China Evergrande Group nie otrzymali należnej płatności do końca 30-dniowego okresu ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę