menu

Strona Główna > Newsy > Aviv Talmor skazany na 4 lata więzienia za oszustwo tradingowe

Aviv Talmor skazany na 4 lata więzienia za oszustwo tradingowe


Aviv Talmor, założyciel i dyrektor generalny firmy tradingowej UTrade, usłyszał wyrok czterech lat więzienia za wyłudzenie od inwestorów 77 mln NIS (ok. 22 mln USD) oraz inne przewinienia. Ponadto sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 250 000 NIS (ok. 78 900 USD).

Pierwotne oskarżenie przeciwko Talmorowi wskazywało, że jego firma UTrade, która miała oferować usługi tradingowe oparte na algorytmach, wykorzystała ponad połowę pieniędzy inwestorów do rozszerzenia działalności i pokrycia kosztów operacyjnych rozwijającego się w tamtym czasie biznesu Talmora w branży forex i opcji binarnych, który w dużej mierze był skierowany do inwestorów za granicą.

Prowadzący sprawę sędzia Khaled Kabub orzekł, że umowa inwestorów z UTrade nie pozwalała firmie na wykorzystywanie środków klientów według własnego uznania. Ustalono, że UTrade regularnie wykorzystywała fundusze klientów na swoje wydatki operacyjne, na strategiczne rozszerzenie działalności (w tym przejęcie zagranicznych firm) i spłatę długów starych klientów, w ramach piramidy finansowej. Sędzia wskazał, że 169 inwestorów zeznało, że nie zainwestowaliby swoich pieniędzy, gdyby wiedzieli, że zostaną wykorzystane w taki sposób.

Prokuratura domagała się 8 lat więzienia

Firma UTrade w latach 2012-2015 zebrała od około 600 klientów kwotę 100 mln NIS, obiecując roczną stopę zwrotu na poziomie 15-20%. Klientami firmy byli głównie obywatele Izraela, ale jej oferta była skierowana do inwestorów z całego świata.

Początkowo prokuratorzy wnioskowali o osiem lat więzienia, ale sędzia zmniejszył wyrok do czterech lat. Sędzia Kabub uzasadnił łagodniejszy wyrok tym, że Talmor nie sprzeniewierzył funduszy klientów dla osobistych korzyści. Ponadto podkreślił, że Talmor wyraził „szczery żal i skruchę” za swoje czyny.

Izraelskie władze oskarżyły również siostrę Aviva Talmora, Ma’ayan Talmor, oraz głównego analityka UTrade, Roya Cuzina. Ma’ayan Talmor przyznała się do stawianych zarzutów i została ukarana grzywną w wysokości 10 000 NIS w zawieszeniu, natomiast Cuzin uciekł z Izraela, co doprowadziło do zawieszenia postępowania przeciwko niemu.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

ACCC sprawdzi influencerów

ACCC sprawdzi influencerów

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC) rozpoczęła w tym tygodniu przegląd w celu zidentyfikowania ...
Czytaj dalej
invest cuffs 2023

Wystartował Konkurs Invest Cuffs 2023! Oddaj głos na swoich faworytów

Już 24-25 marca 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie ...
Czytaj dalej
dolar usd usa

Inwestorzy szukają zysków za pośrednictwem gotówki

W ostatnich czterech tygodniach inwestorzy dodali około 135 mld USD do globalnych funduszy rynku pieniężnego, ...
Czytaj dalej
google otrzymał karę od francji

Nancy Pelosi sprzedała akcje Google o wartości 3 mln USD

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi sprzedała akcje Google warte 3 mln USD zaledwie miesiąc przed ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę