menu

Strona Główna > Newsy > Aviv Talmor skazany na 4 lata więzienia za oszustwo tradingowe

Aviv Talmor skazany na 4 lata więzienia za oszustwo tradingowe


Aviv Talmor, założyciel i dyrektor generalny firmy tradingowej UTrade, usłyszał wyrok czterech lat więzienia za wyłudzenie od inwestorów 77 mln NIS (ok. 22 mln USD) oraz inne przewinienia. Ponadto sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 250 000 NIS (ok. 78 900 USD).

Pierwotne oskarżenie przeciwko Talmorowi wskazywało, że jego firma UTrade, która miała oferować usługi tradingowe oparte na algorytmach, wykorzystała ponad połowę pieniędzy inwestorów do rozszerzenia działalności i pokrycia kosztów operacyjnych rozwijającego się w tamtym czasie biznesu Talmora w branży forex i opcji binarnych, który w dużej mierze był skierowany do inwestorów za granicą.

Prowadzący sprawę sędzia Khaled Kabub orzekł, że umowa inwestorów z UTrade nie pozwalała firmie na wykorzystywanie środków klientów według własnego uznania. Ustalono, że UTrade regularnie wykorzystywała fundusze klientów na swoje wydatki operacyjne, na strategiczne rozszerzenie działalności (w tym przejęcie zagranicznych firm) i spłatę długów starych klientów, w ramach piramidy finansowej. Sędzia wskazał, że 169 inwestorów zeznało, że nie zainwestowaliby swoich pieniędzy, gdyby wiedzieli, że zostaną wykorzystane w taki sposób.

Prokuratura domagała się 8 lat więzienia

Firma UTrade w latach 2012-2015 zebrała od około 600 klientów kwotę 100 mln NIS, obiecując roczną stopę zwrotu na poziomie 15-20%. Klientami firmy byli głównie obywatele Izraela, ale jej oferta była skierowana do inwestorów z całego świata.

Początkowo prokuratorzy wnioskowali o osiem lat więzienia, ale sędzia zmniejszył wyrok do czterech lat. Sędzia Kabub uzasadnił łagodniejszy wyrok tym, że Talmor nie sprzeniewierzył funduszy klientów dla osobistych korzyści. Ponadto podkreślił, że Talmor wyraził „szczery żal i skruchę” za swoje czyny.

Izraelskie władze oskarżyły również siostrę Aviva Talmora, Ma’ayan Talmor, oraz głównego analityka UTrade, Roya Cuzina. Ma’ayan Talmor przyznała się do stawianych zarzutów i została ukarana grzywną w wysokości 10 000 NIS w zawieszeniu, natomiast Cuzin uciekł z Izraela, co doprowadziło do zawieszenia postępowania przeciwko niemu.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

sec

Binance kontra SEC: kolejny cios dla branży kryptowalut?

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosła pozew przeciwko giełdzie kryptowalut Binance i jej ...
Czytaj dalej
ropa

Arabia Saudyjska zapowiada cięcia produkcji ropy na lipiec, ceny rosną na rynkach surowców

Ceny ropy wzrosły na początku tygodnia po zapowiedzi Arabii Saudyjskiej o dodatkowych cięciach produkcji na ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Akcje rosną po publikacji danych z rynku pracy w USA

Akcje na giełdzie zanotowały wzrost w piątek po opublikowaniu silnych danych z rynku pracy za ...
Czytaj dalej
FDIC

Amerykańskie banki odnotowały największe spadki depozytów od 39 lat – raport FDIC

W pierwszym kwartale tego roku amerykańskie banki odnotowały spadek depozytów o wartości 472 miliardów dolarów ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę