menu

Strona Główna > Newsy > AxiTrader przestaje przyjmować klientów spoza Australii

AxiTrader przestaje przyjmować klientów spoza Australii


Australijski broker AxiTrader (AxiCorp) rozesłał do swoich klientów informację o zaprzestaniu przyjmowania do swojego australijskiego podmiotu klientów spoza Australii. Główną przyczyną są naciski i zmiany prawne planowane przez tamtejszego regulatora (ASIC).

W zamian broker oferuje możliwość przeniesienia kont swoich klientów do spółki zależnej zarejestrowanej na Saint Vincent i Grenadyny. Cały proces przenoszenia kont jest w pełni automatyczny, wystarczy, że klient wyrazi na to zgodę. Axi obiecuje również niższe koszty transakcyjne po przeniesieniu konta do nowego oddziału. Warto dodać, że podobną akcję przeprowadził miesiąc temu broker VantageFX.

Przeniesienie konta nie jest obowiązkowe, jednak broker przestrzega, że w najbliższej przyszłości warunki handlu na licencji australijskiej mogą ulec zmianie.

Poniżej prezentujemy mail rozesłanych do klientów brokera:

W związku z ostatnimi australijskimi ogłoszeniami regulacyjnymi AxiCorp podjął decyzję o zaprzestaniu przyjmowania klientów zamieszkałych poza Australią i Nową Zelandią w dniu 30 czerwca 2019 roku. Po tym terminie AxiCorp nie może zagwarantować, że będzie w stanie kontynuować obsługę klientów zagranicznych na podstawie licencji ASIC. 

Aby zminimalizować wpływ na istniejących klientów zarejestrowanych przez ASIC, AxiCorp zorganizował przejęcie przez AxiTrader Limited świadczenia usług finansowych. AxiTrader jest w 100% własnością AxiCorp, jest zarejestrowany w Saint Vincent and the Grenadines (numer 25417 BC 2019) oraz w Financial Services Authority w Saint Vincent and the Grenadines. 

Ustanowiliśmy w pełni zautomatyzowany, bezproblemowy proces migracji, który nie wpłynie na środki na Twoim koncie ani nie zakłóci żadnych otwartych pozycji. Po migracji będziesz mógł kontynuować handel tak jak zwykle. 

Jeśli zdecydujesz się na migrację, AxiTrader może zapewnić następujące ulepszenia w twoim doświadczeniu handlowym: 

  • Ściślejsze spready – Spready na głównych instrumentach walutowych i innych instrumentach zostaną ulepszone w celu zmniejszenia kosztów transakcyjnych
  • Niższe koszty swapów – opłaty swapowe zostaną obniżone na wielu z naszych najpopularniejszych instrumentów walutowych, obniżając koszt utrzymywania pozycji.

Uważamy obniżone opłaty za jedne z najbardziej konkurencyjnych na rynku. Ponadto, Twoje środki będą przechowywane w najwyższej klasy banku globalnym i będą segregowane w taki sam sposób, w jaki są one obecnie przechowywane. Będziesz również w stanie utrzymać swoje aktualne ustawienia dźwigni finansowej i nadal korzystać z darmowych wpłat i wypłat. 

Jeśli chcesz dokonać migracji swojego konta i otwartych pozycji, musisz wyrazić na to zgodę. Przy wyborze migracji należy wziąć pod uwagę ważne zmiany w zasadach i warunkach. Klikając w poniższy przycisk, otrzymasz szczegółowe informacje na temat nowego podmiotu, nowych umów z klientami oraz opcji migracji konta handlowego. 

Jeśli nie zdecydujesz się na migrację, po prostu nic nie rób, a Twoje konto pozostanie na licencji ASIC. Jednakże, AxiCorp nie może zagwarantować, że będziesz mógł kontynuować handel na swoim koncie po 30 czerwca 2019 roku lub że będziemy w stanie utrzymać cechy Twojego obecnego rachunku, w tym dźwignię finansową. 

Będziemy również musieli przenieść Twoje konto handlowe na nowy serwer MT4, abyś mógł prowadzić konto jednostki ASIC i zarządzać wszelkimi zmianami na koncie specyficznie związanymi z tą jednostką (np. finansowanie i dźwignia finansowa). Oznacza to, że będziesz musiał otrzymać nowe dane logowania do konta i stracisz historię swojego konta. 

AxiCorp dostarczy dalsze powiadomienie, aby poinformować Cię, jeśli nie możesz kontynuować handlu na podstawie naszej australijskiej licencji na usługi finansowe jako klient zagraniczny po 30 czerwca 2019 roku. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące procesu migracji, odwiedź naszą stronę FAQ Migracji. W przypadku dalszych pytań, prosimy o bezpośredni kontakt z nami.

Pozdrawiamy
ZespółAxiCorp

Autor: ForexRev Team

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

usgfx z brakami na koncie

ASIC anuluje licencję AFS brokera USGFX

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała o anulowaniu licencji AFS (Australian Financial Services) ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro sponsorem 12 klubów w Wielkiej Brytanii i Niemczech

eToro poinformowało o nawiązaniu współpracy z kolejnymi klubami piłkarkimi. Tym razem lista drużyn sponsorowanych przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.09): Qteck, Interactive Trade…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Bitcoin Bank Bitcoin Code Bitcoin-Evolution / Bitcoin-Revolution Bitcoin Trader La ...
Czytaj dalej
wyrok grzywny dla firmy tworzącej oprogramowanie do manipulacji rynkowych

CFTC nakłada karę za manipulacje na rynku kontraktów futures

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission nałożyła karę na firmę należącą do programisty Jitesha Thakkara. Zdaniem ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę