menu

Strona Główna > Newsy > Badanie Public.com: ponad jedna trzecia inwestorów zmienia podejście do ryzyka

Badanie Public.com: ponad jedna trzecia inwestorów zmienia podejście do ryzyka


W badaniu inwestorów detalicznych Public.com dokonano analizy, w jaki sposób dostosowują się oni do zmieniającego się otoczenia. Ponad jedna trzecia inwestorów detalicznych ponownie rozważa ryzyko po spadkach indeksu S&P500 o prawie 20% w pierwszej połowie 2022 roku. 46% ankietowanych twierdzi, że ich tolerancja na ryzyko nie zmieniła się, a 19% zgłasza zwiększony apetyt na ryzyko.

Wraz ze spadkiem tolerancji na ryzyko, wzrasta apetyt na dywersyfikację. Prawie połowa inwestorów wskazała dywersyfikację jako swoją główną strategię na najbliższe 6 miesięcy. I choć dywersyfikacja może nie być podstawową strategią dla inwestorów w krótszym okresie, 36% z nich twierdzi, że zmienia swoje strategie w celu ograniczenia ryzyka.

Pomimo spadkowego cyklu koniunkturalnego wielu inwestorów detalicznych wykazuje większą wiarę we własne umiejętności niż 6 miesięcy temu. Tendencja ta była bardziej widoczna wśród najmłodszych badanych inwestorów (18-24 lata), którzy najwyraźniej wykorzystali zmienność jako okazję do podniesienia poziomu swojego zaawansowania.

Spada zaufanie do rynku kryptowalut

W badaniu Public 64% inwestorów stwierdziło, że ma co najmniej taki sam poziom zaufania do rynku akcji jak 6 miesięcy temu. Dla porównania, 41% inwestorów zgłosiło mniejsze zaufanie do rynków kryptowalut. Warto jednak zauważyć, że ci, którzy mają długoterminowe perspektywy lub zdefiniowane strategie wzrostu, wskazali większe zaufanie do rynku niż 6 miesięcy temu.

1aMFc8d00g y8Sjfq wAVBA - Badanie Public.com: ponad jedna trzecia inwestorów zmienia podejście do ryzyka

Zmienność rynku podkreśla wartość wskaźników kondycji firmy, przy czym 52% inwestorów twierdzi, że obecnie zwraca większą uwagę na podstawowe elementy. Najmłodsi ankietowani inwestorzy (18-24 lata) najczęściej twierdzili, że oceniają fundamenty w większym stopniu niż 6 miesięcy temu. Połowa badanych inwestorów wskazała na zainteresowanie czystą energią, samochodami elektrycznymi lub sektorami wschodzących technologii.

Inwestorzy detaliczni czerpią informacje z różnych kanałów, w tym z mediów finansowych, zasobów informacyjnych spółek i mediów społecznościowych – ale głównym źródłem wymienianym przez nich była ich platforma inwestycyjna.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę