menu

Strona Główna > Newsy > Bahamy podnoszą opłaty dla brokerów CFD

Bahamy podnoszą opłaty dla brokerów CFD


Parlament Bahamów przyjął nowe prawo w zakresie opłat i prowizji związanych z kontraktami CFD. Projekt ustawy złożył miejscowy regulator Komisja Papierów Wartościowych Bahamów. Zgodnie z nim podmioty, które oferują kontrakty CFD, muszą wnieść opłatę skarbową w wysokości 2500 USD, opłatę rejestracyjną w wysokości 15 tys. USD oraz roczną opłatę w wysokości 30 tys. USD.

Dodatkowo firmy z sektora CFD będą musiały co kwartał ponosić opłatę w kwocie 45 tys. USD. W tym przypadku jednak mogą zostać z niej zwolnione, lub złożyć wniosek do Komisji o jej obniżenie. Ponadto brokerzy poniosą dodatkowe koszty w wysokości 1000 USD (opłata skarbowa), 3000 USD (opłata rejestracyjna) oraz 5000 USD (roczny abonament) związane z „Kontrolerem ds. CFD”.

Nowe opłaty znacząco zwiększają koszty uzyskania i utrzymania licencji Bahamów do poziomu przekraczającego 230 tys. USD rocznie. Jest to kwota o 15 razy większa niż dotychczasowe opłaty (ok. 16,5 tys. USD). Jim Manczak, dyrektor Bahamas Offshore Services, w rozmowie z portalem Finance Magnates przyznał, że jest to sygnał dla nierzetelnych brokerów CFD, by nawet nie próbowali ubiegać się o licencję na Bahamach. Problem w tym, czy wysokość kosztów nie odstraszy również wiarygodnych brokerów.

Bahamy zamierzają stać jedną z najlepiej usankcjonowanych jurysdykcji offshore. Tak znacząca podwyżka opłat jest jednak interesującym ruchem ze strony regulatora. Wyższe koszty z pewnością odstraszą oszustów, ale mogą również sprawić, że poważni gracze przeniosą się do innych rajów podatkowych, takich jak Vanuatu lub na Seszele. Jedną z zachęt dla wiarygodnych brokerów na Bahamach może z pewnością być możliwość ubiegania się o zniesienie lub zmniejszenie opłaty kwartalnej, a być może również i inne dodatkowe zachęty skłaniające poważnych graczy do pozostania w tym kraju.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę