menu

Binarkets.com – Historia poszkodowanego polaka


Na łamach naszego serwisu często informujemy o tzw. scamach, czyli oszustwach inwestycyjnych. Ostatnio pisaliśmy choćby o 31 milionach strat jakie ponieśli australijscy inwestorzy. W dobie popularyzowania się internetu coraz więcej osób zaczyna interesować się zarabianiem online, a jednym z takich sposobów jest właśnie inwestowanie na rynkach walutowych czy na giełdzie papierów wartościowych. Gama możliwości jest naprawdę szeroka. Taka sytuacja na rynku sprzyja niestety powstawaniu coraz to nowszych scamów, które dla początkujących inwestorów mogą być zgubne.

Tym razem mamy przykład wprost z naszego podwórka, do naszej redakcji zgłosił się pan Daniel który został oszukany przez brokera opcji binarnych o nazwie binarkets.com na kwotę 500 dolarów. Trzeba przyznać, że często dla osoby która dopiero chciała zacząć swoją przygodę z tradingiem sytuacja ta może być bardzo odpychająca i kosztowna.

Analityk z Londynu

Pan Daniel nie pamięta dokładnie pierwszego kontaktu, ale owa firma przedstawiła się jako ”firma analityczna” z Londynu i na początek poleciła wpłacić środki na platformę brokera UFX. Uśpiło to czujność poszkodowanego, w końcu to dobrze rozpoznawalny na rynku broker CFD. Kiedy konto zostało aktywowane, kontakt nawiązał kolejny, polskojęzyczny ”analityk”, Andrzej. Po kilku mniejszych ruchach na rachunku UFX, pan Andrzej zaproponował wpłatę kwoty 500$ na binarkets.com uznając, że ten broker jest po prostu lepszy. Początkowo uwagę pana Daniela zwrócił fakt, że duża część linków na ich stronie nie działa, na co podszywający się analityk odpowiedział, że to normalne, bo w końcu konto jest nieaktywne. Szkoda jednak, że nasz rozmówca dopiero po wpłaceniu środków zaczął szukać opinii o tym ”brokerze” – okazało się, że broker ten nie istnieje w internecie, a strona powstała niedawno. Przeglądając stronę brokera w tym momencie widać niedziałające podstrony, które nie mają nic wspólnego z aktywacją konta.

Trzeba przyznać, że pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, w której do promocji „nowego” brokera używany jest inny, dobrze znany na rynku podmiot. Pan Daniel oczywiście poinformował już o tym fakcie UFX.

Co dalej?

Według relacji ofiary, po przelaniu pieniędzy, miał on tam złudną możliwość zarządzania kapitałem, jednak infrastruktura została stworzona tak, aby tracić pieniądze, a później zrzucić to na klienta. Domyślna stawka dla pierwszej transakcji opiewa na kwotę 500 dolarów, czyli minimalną kwotę depozytu. Dodatkowo przycisk usytuowany jest w taki sposób, by klient mógł nawet przypadkowo zawrzeć taką transakcję. Klient zgłosił chęć wypłaty depozytu przez panel klienta, jednak po kliknięciu przycisku „Wypłata”, pojawił się jedynie komunikat „Ok”. Warto dodać, że w panelu klienta nie było miejsca na podanie jakichkolwiek danych do wypłaty. Pytanie w takim razie, co oznacza owe OK?

wypłata binarkets

„Potwierdzenie wypłaty”

Pan Daniel próbował się skontaktować z supportem, jednak bez skutku. Co ciekawe, po czasie odezwał się pan Andrzej, inwestor oczywiście poinformował go o sytuacji, a ten zapewnił go, że się z nimi skontaktuje. Warto tutaj zauważyć, że wedle opisu poszkodowanego podczas rozmów telefonicznych w tle było słychać innych konsultantów namawiających ludzi do inwestycji. Następnego dnia pan Daniel poinformował go również, że sprawę zgłasza na policję i wtedy dziwnym trafem binarkets odpisało na maila. Pan Daniel wysuwa tezę, że to właśnie pan Andrzej pisał tego maila, ze względu na podobną formę pisowni. Został poinformowany, że musi poczekać kilka dni na aktywację konta a potem kolejne parę dni na wypłatę środków. Oczywiście nic takiego się nie stało, a sprawa trafiła już na policję. Do tej pory klient nie może skontaktować się z Binarkets.

Przeglądając stronę tego serwisu, można zauważyć, że faktycznie wiele linków nie działa, wedle zawartych tam informacji firma jest zarejestrowana w stolicy Belize.

Poniżej telefony, którymi może posługiwać się Binarkets.

+442 032 898 813

+48 223 078 921

+48 222 085 080

 

Prosimy wszystkich o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi brokerami, jeśli nie jesteś pewny, czy dany broker jest godny zaufania, możesz zajrzeć do naszego rankingu brokerów, który jest na bieżąco aktualizowany i monitorowany. Warto również sprawdzić regulacje brokera. Mamy nadzieję, ze panu Danielowi uda się odzyskać wpłacone środki.

Zostałeś oszukany przez brokera? Namierzyłeś serwis który jest zwykłym scamem? Podziel się tym z nami, chętnie opublikujemy twoją historię jako przestrogę dla innych! Napisz do nas na maila: [email protected]


Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

„Rafał Zaorski Wyjawia Publicznie Prawdę…” czyli jak działają scamy

Użytkowników Facebooka zasypują reklamy prowadzące do scamów i oszustw inwestycyjnych. Jedną z ostatnich ofiar procederu ...
Czytaj dalej
Polski rząd chce współpracować z założycielem Bitbay

Rosyjska kancelaria oferuje odzyskanie $2 mld z Mt. Gox

Mt. Gox była największą giełdą kryptowalutową na świecie. Jej działalność zakończył atak hakerski: skradziono 850 ...
Czytaj dalej
Logo Admiral Markets

Oszuści podszywają się pod Admiral Markets

Broker Admiral Markets ostrzegł inwestorów przed próbami wyłudzenia dokonywanymi przez oszustów podających się za jego ...
Czytaj dalej
Rosja chce obniżyć maksymalny lewar

Rosyjski rynek Forex/CFD umiera

Bank centralny Federacji Rosyjskiej prowadzi 200 spraw przeciwko tzw. kotłowniom. Przez ich działalność, przypominającą film ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę