menu

Strona Główna > Newsy > BitMEX otrzymuje licencję na prowadzenie działalności we Włoszech

BitMEX otrzymuje licencję na prowadzenie działalności we Włoszech


Giełda instrumentów pochodnych kryptowalut BitMEX otrzymała zezwolenie na rejestrację działalności od włoskiego Organismo Agenti e Mediatori (OAM). Umożliwi to giełdzie prowadzenie działalności jako dostawca usług w zakresie walut wirtualnych i portfeli cyfrowych we Włoszech.

– Rejestracja pozwala spółce BitMEX zaoferować pakiet produktów i usług handlu spot dla włoskich klientów zgodnie z lokalnymi przepisami – ogłosiła giełda BitMEX w poniedziałek.

W styczniu włoskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów przyjęło politykę, która upoważniła dostawców usług kryptowalutowych do uzyskania rejestracji i prowadzenia fizycznej lokalnej filii we Włoszech. Dodatkowo polityka wymagała od nich zachowania zgodności z przepisami krajowymi w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

BitMEX rozpoczyna ekspansję w Europie

Giełda BitMEX w komunikacie ogłaszającym ekspansję na rynek europejski wskazała, że  uzyskanie licencji we Włoszech dowodzi jej zaangażowania we współpracę z organami regulacyjnymi w celu utrzymania standardów, które chronią klientów giełdy, a także całą branżę kryptowalutową.

– Jest to ważny krok w naszej drodze regulacyjnej, ponieważ staramy się uzyskać licencje w kluczowych jurysdykcjach na całym świecie. To swego rodzaju potwierdzenie, że działamy zgodnie z włoskimi wymogami regulacyjnymi dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy – powiedział Alexander Höptner, dyrektor generalny BitMEX.

Tymczasem giełda instrumentów pochodnych kryptowalut ujawniła, że Swiss Financial Services Association, niezależny organ regulacyjny, niedawno zatwierdził członkostwo BXM Link AG, operatora całodobowego brokera dla traderów BTC pod nazwą BitMEX Link. Ponadto BitMEX niedawno uruchomił giełdę kryptowalut spot z obsługą siedmiu par kryptowalutowych, w tym BTC i ETH.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę