menu

Strona Główna > Newsy > Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane


Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, jak „nieupoważniona osoba” uzyskała dostęp do bazy danych i skopiowała informacje dotyczące rozmów spółki z klientami. Wiadomość jako pierwszy podał izraelski magazyn Globes.

Spółka FXCM przyznała, że na podstawie przeprowadzonych testów wewnętrznych dotychczas nie stwierdzono zagrożenia dla pieniędzy klientów, danych rachunków bankowych oraz danych logowania. Broker potwierdził również, że nie doszło do naruszenia rachunków inwestycyjnych, a platforma transakcyjna działa bez ograniczeń. Dalsze dochodzenie wewnętrzne ma wykazać zakres incydentu, a dotknięci nim klienci otrzymają odpowiednią informację.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem FXCM, „w godzinach porannych firma dowiedziała się, że do skomputeryzowanego zbioru danych włamała się nieupoważniona osoba i skopiowała z niego informacje, w tym nagrania rozmów między klientami a przedstawicielami firmy”. Broker potwierdził również, że dotychczas nie otrzymał żądania okupu za wykradzione informacje, a tożsamość hakerów pozostaje nieznana. O zdarzeniu poinformowano izraelskie władze.

Kolejny atak hakerów w Izraelu

Prezes FXCM Brendan Callan w rozmowie z Finance Magnates powiedział, że spółka sprawdza możliwe źródła ataku oraz zakres wykradzionych informacji. Callan wyjaśnił również, że firma przekaże odpowiednie informacje klientom, których dane mogły paść łupem hakerów. Spółka FXCM powiadomiła również izraelskiego regulatora rynku finansowego, Securities Authority (ISA), który zwrócił się do firmy o przekazanie wszelkich informacji, mogących pomóc w ustaleniu zakresu incydentu.

Regulator przyznał, że współpracuje w tej sprawie zarówno z brokerem, jak i z krajowymi agencjami cyberbezpieczeństwa. FXCM to ostatnia spółka, która padła ofiarą cyberprzestępców w Izraelu. Niedawno głośna w tym kraju była m.in. akcja hakerów, która uderzyła w przedsiębiorstwo zarządzające krajową infrastrukturą wodociągową.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

etoro wchodzi na rynek defi

eToro sponsorem australijskiej reprezentacji rugby

Izraelski broker eToro ogłosił podpisanie trzyletniej umowy sponsorskiej z Rugby Australia, powiększając tym samym swoje ...
Czytaj dalej
fca prowadzi konsultacje ws. inwestycji konsumenckich

FCA nakłada 178 tys. GBP kary na Sapien Capital

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) poinformował o nałożeniu 178 tys. GBP kary na firmę Sapien ...
Czytaj dalej
amerykańskie sec ukarało tradera za spoofing

Szef SEC zapowiada walkę z „grywalizacją” tradingu

Nowy przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wyraził obawy związane z ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC pozywa Westpac pod zarzutem insider tradingu

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) podjęła kroki prawne przeciwko bankowi Westpac, oskarżając ją ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę