menu

Strona Główna > Newsy > Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane

Broker FXCM ofiarą hacku – skradziono dane


Broker FXCM Inc poinformował, że systemy internetowe spółki w Izraelu zostały częściowo zhakowane po tym, jak „nieupoważniona osoba” uzyskała dostęp do bazy danych i skopiowała informacje dotyczące rozmów spółki z klientami. Wiadomość jako pierwszy podał izraelski magazyn Globes.

Spółka FXCM przyznała, że na podstawie przeprowadzonych testów wewnętrznych dotychczas nie stwierdzono zagrożenia dla pieniędzy klientów, danych rachunków bankowych oraz danych logowania. Broker potwierdził również, że nie doszło do naruszenia rachunków inwestycyjnych, a platforma transakcyjna działa bez ograniczeń. Dalsze dochodzenie wewnętrzne ma wykazać zakres incydentu, a dotknięci nim klienci otrzymają odpowiednią informację.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem FXCM, „w godzinach porannych firma dowiedziała się, że do skomputeryzowanego zbioru danych włamała się nieupoważniona osoba i skopiowała z niego informacje, w tym nagrania rozmów między klientami a przedstawicielami firmy”. Broker potwierdził również, że dotychczas nie otrzymał żądania okupu za wykradzione informacje, a tożsamość hakerów pozostaje nieznana. O zdarzeniu poinformowano izraelskie władze.

Kolejny atak hakerów w Izraelu

Prezes FXCM Brendan Callan w rozmowie z Finance Magnates powiedział, że spółka sprawdza możliwe źródła ataku oraz zakres wykradzionych informacji. Callan wyjaśnił również, że firma przekaże odpowiednie informacje klientom, których dane mogły paść łupem hakerów. Spółka FXCM powiadomiła również izraelskiego regulatora rynku finansowego, Securities Authority (ISA), który zwrócił się do firmy o przekazanie wszelkich informacji, mogących pomóc w ustaleniu zakresu incydentu.

Regulator przyznał, że współpracuje w tej sprawie zarówno z brokerem, jak i z krajowymi agencjami cyberbezpieczeństwa. FXCM to ostatnia spółka, która padła ofiarą cyberprzestępców w Izraelu. Niedawno głośna w tym kraju była m.in. akcja hakerów, która uderzyła w przedsiębiorstwo zarządzające krajową infrastrukturą wodociągową.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymuje kolejnych pracowników Great Private Equity

Jak podano dziś na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech dyrektorów oddziałów regionalnych ...
Czytaj dalej
xtb

Spadek przychodów i zysków XTB

Grupa XTB opublikowała wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. W tym okresie broker ...
Czytaj dalej
bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę