menu

Strona Główna > Newsy > Brytyjski oddział Pepperstone podwaja przychody i zyski za 2020 rok

Brytyjski oddział Pepperstone podwaja przychody i zyski za 2020 rok


Pepperstone Limited, brytyjska spółka zależna globalnej grupy Pepperstone, odnotowała znaczny skok przychodów oraz zysków w roku finansowym kończącym się 30 czerwca 2020 roku, zgodnie z najnowszymi danymi złożonymi w Companies House.

Przychody pochodzące z obsługi klientów detalicznych i profesjonalnych wzrosły do 12,7 mln GBP, w porównaniu z 6,8 mln GBP w roku poprzednim. Był to skok o ponad 86% w ujęciu rok do roku. Broker poinformował również o powiększeniu bazy klientów w tym okresie z 5219 w 2019 roku do 7652 na koniec czerwca 2020 roku.

Pepperstone Limited oferuje klientom dostęp do usług tradingowych na rynku Forex i CFD. Swoje przychody generuje z prowizji i spreadów. Skokowy wzrost przychodów brokera regulowanego przez FCA sprawił, że jego zyski przed opodatkowaniem wzrosły o 140% do poziomu 7,7 mln GBP z 3,2 mln GBP w poprzednim roku. Po odliczeniu podatków brokerowi pozostał zysk netto w wysokości 6,27 mln GBP.

Rok 2020 był bogaty w wydarzenia dla spółki Pepperstone, zarówno z powodów makroekonomicznych, jak i wewnętrznych. W raporcie wyszczególniono, że broker wdrożył usprawnienia w swoich systemach i operacjach. Co więcej, brytyjska spółka zawarła umowę z podmiotem dominującym „aby zarabiać na pełnym spreadzie na swoich zabezpieczonych transakcjach, co skutkowało wyższym przychodem uzyskanym w ciągu roku pomimo niższych wolumenów obrotu”.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę