menu

Strona Główna > Newsy > Były pracownik oskarża brokera FXCM

Były pracownik oskarża brokera FXCM


Pozew wniesiony przez Alona Nachmany’ego dotyczy dyskryminacji, szykan oraz molestowania seksualnego.

Były pracownik domu maklerskiego FXCM twierdzi, że znęcano się nad nim i uznawano za „mniej męskiego” przez to, że nie nadużywał alkoholu na obiadach w dziale IT i nie zażywał narkotyków podczas pracy i w czasie wolnym. Nachmany skierował pozew przeciwko firmie oraz dwóm byłym kolegom z pracy. Są nimi dyrektor ds. informacji – Ryan Leonard oraz starszy inżynier systemów Seth Lyons.

Uważam, że to postrzeganie mnie jako „mniej męskiego” wynikało z tego, że nie piłem za dużo podczas obiadów w dziale IT oraz nie używałem narkotyków rekreacyjnych zarówno w ciągu dnia, jak i po pracy.

– mówi Alon Nachmany.


Nachmany twierdzi, że szykany i molestowanie koncentrowały się na nim ponieważ jego współpracownicy nie mogli pozwolić sobie na złe zachowanie względem kobiet. Alon uważa, że padł ofiarą molestowania seksualnego i jest dyskryminowany ponieważ nikt nie traktuje go poważnie gdyż jest mężczyzną. Leonard miał zmieniać tło jego pulpitu na „jednoznacznie seksualną grafikę” a także tworzyć wulgarne memy z wykorzystaniem jego wizerunku.

Nachmany twierdzi, że Leonard i Lyons obrażali go, szykanowali i traktowali jako „mniej męskiego” od innych, ponieważ zdecydował się „nie zgadzać z ich chamskimi zachowaniami w miejscu pracy, a także poza miejscem pracy w otoczeniu społecznym.” Nowojorski sąd oddalił większość zarzutów w styczniu, ale pozwolił Nachmany’iemy na zmianę kategorii części z nich. Obecnie oskarżenia koncentrują się wokół molestowania.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

Klienci eToro z dostępem do danych z amerykańskiego rynku

Broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Nasdaq, amerykańskim operatorem giełdy papierów wartościowych i ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę