menu

Strona Główna > Newsy > Były trader domaga się 150 mln od Deutsche Banku za „zniszczenie życia”

Były trader domaga się 150 mln od Deutsche Banku za „zniszczenie życia”


Były trader Deutsche Banku Matthew Connolly domaga się wysokiego odszkodowania od swojego byłego pracodawcy za „zniszczenie życia”. W kwietniu 2022 roku Connolly został uniewinniony przez sąd od zarzutu fałszowania LIBOR. Teraz chce, aby Deutsche Bank zapłacił za wyrządzone szkody.

Connolly pracował w dziale instrumentów pochodnych w Deutsche Bank w Nowym Jorku. Odszedł z banku w 2008 roku z dobrą opinią, jednak twierdzi, że kiedy rząd rozpoczął dochodzenie w sprawie LIBOR kilka lat później, dyrektorzy Deutsche Bank wskazali go jako kozła ofiarnego.

Teraz Mathew Connolly wnosi pozew zadośćuczynienie na podstawie celowego zachowania Deutsche Bank i składania nieprawdziwych oświadczeń oraz zeznań przed ławą przysięgłych w Sądzie Okręgowym, które doprowadziły do ścigania Conolly’ego i chroniły dyrektorów Deutsche Banku. Trader twierdzi, że Deutsche Bank wiedział, że zeznania, które go obciążały, były fałszywe. Departament Sprawiedliwości oparł się na tych zeznaniach i postawił go w stan oskarżenia.

Trader chce 150 mln USD odszkodowania

Connolly twierdzi, że oskarżenia i proces zrujnowały jego życie. W 2016 roku, osiem lat po odejściu z Deutsche Banku, został oskarżony na podstawie informacji dostarczonych przez Deutsche Bank i Paula Weissa. W sądzie bronił swego dobrego imienia i stawiał czoła zarzutom o spisek w celu popełnienia oszustwa finansowego i bankowego. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów w 2022 roku w sądzie drugiej instancji.

Connolly zauważa, że od 2016 roku nie mógł pracować w swoim zawodzie i musiał zmagać się z trudnościami procesu karnego, utracił swobodę przemieszczania się, oddał paszport, a jego reputacja osobista i zawodowa została zdruzgotana. Cała sytuacja wpłynęła także na jego dzieci i żonę.

Connolly domaga się zadośćuczynienia za działania Deutsche Bank. Chce otrzymać sumę przekraczającą 150 mln USD, która „zrekompensuje mu straty ekonomiczne i udręki, jakich doznał on i jego rodzina, w tym uszczerbek na reputacji”. Ma to być również kara dla Deutsche Banku za świadome zniszczenie mu życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę