menu

Strona Główna > Newsy > Były trader domaga się 150 mln od Deutsche Banku za „zniszczenie życia”

Były trader domaga się 150 mln od Deutsche Banku za „zniszczenie życia”


Były trader Deutsche Banku Matthew Connolly domaga się wysokiego odszkodowania od swojego byłego pracodawcy za „zniszczenie życia”. W kwietniu 2022 roku Connolly został uniewinniony przez sąd od zarzutu fałszowania LIBOR. Teraz chce, aby Deutsche Bank zapłacił za wyrządzone szkody.

Connolly pracował w dziale instrumentów pochodnych w Deutsche Bank w Nowym Jorku. Odszedł z banku w 2008 roku z dobrą opinią, jednak twierdzi, że kiedy rząd rozpoczął dochodzenie w sprawie LIBOR kilka lat później, dyrektorzy Deutsche Bank wskazali go jako kozła ofiarnego.

Teraz Mathew Connolly wnosi pozew zadośćuczynienie na podstawie celowego zachowania Deutsche Bank i składania nieprawdziwych oświadczeń oraz zeznań przed ławą przysięgłych w Sądzie Okręgowym, które doprowadziły do ścigania Conolly’ego i chroniły dyrektorów Deutsche Banku. Trader twierdzi, że Deutsche Bank wiedział, że zeznania, które go obciążały, były fałszywe. Departament Sprawiedliwości oparł się na tych zeznaniach i postawił go w stan oskarżenia.

Trader chce 150 mln USD odszkodowania

Connolly twierdzi, że oskarżenia i proces zrujnowały jego życie. W 2016 roku, osiem lat po odejściu z Deutsche Banku, został oskarżony na podstawie informacji dostarczonych przez Deutsche Bank i Paula Weissa. W sądzie bronił swego dobrego imienia i stawiał czoła zarzutom o spisek w celu popełnienia oszustwa finansowego i bankowego. Ostatecznie został oczyszczony z zarzutów w 2022 roku w sądzie drugiej instancji.

Connolly zauważa, że od 2016 roku nie mógł pracować w swoim zawodzie i musiał zmagać się z trudnościami procesu karnego, utracił swobodę przemieszczania się, oddał paszport, a jego reputacja osobista i zawodowa została zdruzgotana. Cała sytuacja wpłynęła także na jego dzieci i żonę.

Connolly domaga się zadośćuczynienia za działania Deutsche Bank. Chce otrzymać sumę przekraczającą 150 mln USD, która „zrekompensuje mu straty ekonomiczne i udręki, jakich doznał on i jego rodzina, w tym uszczerbek na reputacji”. Ma to być również kara dla Deutsche Banku za świadome zniszczenie mu życia.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę