menu

Strona Główna > Newsy > Były trader JPMorgan podważa wiarygodność świadków

Były trader JPMorgan podważa wiarygodność świadków


Akshay Aiyer dąży do tego, aby saga skupiona wokół jego procesu doczekała się drugiego sezonu lub innego zakończenia. Pierwsze postępowanie przyniosło wyrok skazujący. Były trader złożył wniosek, w którym przedstawia argumenty za powtórnym rozpatrzeniem jego sprawy.

Akshay Aiyer jest byłym handlowcem JP Morgan, którego uznano za winnego manipulacji kursem walut. Wraz z traderami z innych banków miał wpływać na wartość pieniędzy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Aiyer nie chce pogodzić się ze skazującym wyrokiem i złożył 87-stronnicowe memorandium. Przedstawia w nim argumenty za swoją niewinnością.

Głównym linią obrony Aiyera jest podważenie wiarygodności współspiskowców, z którymi miał dopuszczać się manipulacji, a na których zeznaniach oparł się proces. Chodzi o byłych handlarzy – Jasona Katza, który pracował w Barclays i BNP Paribas oraz Christophera Cumminsa, który był zatrudniony w Citigroup. Aiyer uważa, że ich zeznania nie zgadzają się z prawdą i wytyka pojawiające się w nich niekonsekwencje.

Katz w przedstawionych na procesie zeznaniach twierdził, że jest w światowej czołówce handlarzy rublem. W innym momencie, który utrwalono na nagraniu dźwiękowym, mówił jednak zupełnie co innego. Podczas przesłuchania przyznał, że jego trading rublem opierał się na szczęściu i nie ma o nim pojęcia. Cumminis miał z kolei świadczyć na przesłuchaniu o niewinności Aiyera, twierdząc że nie było żadnego ustalania cen.

Aiyer twierdzi, że podsumowania zeznań zostały zmanipulowane na jego niekorzyść i odpowiada za to rząd. Były trader JPMorgan uważa, że ława przysięgłych została wprowadzona w błąd, a władze nie mają dowodów na podstawie, których można byłoby go skazać. W związku z tym zwrócił się do sądu o uniewinnienie lub zarządzenie nowego procesu. Sąd rozpatrzy jego wniosek.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (23.09): Alioth.club, ZurichFG…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Alioth.club - alioth.club Evolve Financial Services Limited - evolvefinancialservicesltd.com ZurichFG ...
Czytaj dalej
asic australia

ASIC przedłuża ułatwienia związane z COVID-19

Australijska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) poinformowała, że przedłuża ułatwienia dla spółek związane ...
Czytaj dalej
sec obciążyła dwóch scammerów

SEC obciąża 2 osoby związane z oszustwem w kotłowni

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) doprowadziła do skazania dwóch oszustów związanych z nieuczciwym ...
Czytaj dalej
nagrody invest cuffs 2020

Nagrody Invest Cuffs 2020 przyznane!

Fundacja Invest Cuffs od kilku lat w marcu organizuje konferencję, targi oraz konkurs. W tym ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę