menu

Strona Główna > Newsy > Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy


Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach posiada tytuł licencjata lub magistra. Z danych wynika, że tylko 37% traderów płci męskiej deklaruje tytuł licencjata lub magistra.

Laura Lin, dyrektor generalny Capital.com na rynek Azji i Pacyfiku zauważyła, że dane dotyczące inwestorów potwierdzają, że sukcesy edukacyjne są kluczem do zwiększenia udziału kobiet w rynkach finansowych.

– Duża część tradingu i inwestowania polega na budowaniu pewności siebie poprzez wyszukiwanie informacji, edukację i naukę. Z naszych ustaleń wynika, że traderki są bardziej skłonne do handlu i inwestowania dla siebie, jeśli są poinformowane i wyedukowane. Budowanie pewności siebie poprzez edukację jest ważne dla stworzenia bardziej integracyjnych i równych szans w tradingu i inwestowaniu – powiedziała Laura Lin.

Kobiety stanowią zaledwie 13% bazy klientów detalicznych Capital.com, a wskaźnik ten różni się w zależności od regionu. Najwięcej kobiet korzystających z platformy inwestycyjnej jest w Australii – 16%. Najmniej jest ich na Bliskim Wschodzie – 6%.

Kobiety są bardziej zdyscyplinowane i rozważne

Lin wskazała również, że coraz więcej kobiet buduje własny majątek, dlatego będą one w coraz większym stopniu kontrolować jego wykorzystanie i staną się głównymi decydentami finansowymi w swoich gospodarstwach domowych. Ta tendencja, charakterystyczna dla wielu gospodarek wschodzących, przyczynia się do wzrostu zaufania kobiet do finansów i inwestowania.

Według danych z badań przeprowadzonych przez Capital.com, kobiety są również bardziej zdyscyplinowane i rozważne. Z raportu wynika, że w pierwszym kwartale tego roku kobiety inwestujące na Capital.com dokonały o 34% mniejszych depozytów niż mężczyźni. W tym okresie mężczyźni działali na platformie głównie na jednym rynku, zazwyczaj walutowym, natomiast kobiety były bardziej zdywersyfikowane, preferując akcje i transakcje obejmujące wiele aktywów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę