menu

Strona Główna > Newsy > CFTC nakłada blisko 14 mln USD kary na Petera Szatmariego

CFTC nakłada blisko 14 mln USD kary na Petera Szatmariego


Regulująca amerykański rynek Commodity Futures Trading Commission (CFTC) nałożyła 13,8 mln USD kary na Petera Szatmariego. Były marketer opcji binarnych wyłudził i zdefraudował 3,8 mln USD należących do inwestorów. Kara wymierzona przez CFTC obejmuje zwrot nienależnych zysków oraz grzywnę.

Szatmari i jego partnerzy byli oskarżeni o prowadzenie kampanii marketingowych fałszywych opcji binarnych, które oferowali amerykańskim klientom w imieniu powiązanych z nimi brokerów. CFTC wcześniej ukarała już Davida Sechowicha za umieszczanie w Internecie reklam wprowadzających w błąd. Kara w tym przypadku wyniosła ponad 2,8 mln USD. Obie sprawy były związane z wcześniejszymi postępowaniami CFTC. Obecna decyzja regulatora to najnowszy etap w siedmioletniej walce władz USA z oszustami oferującymi opcje binarne. Pierwsza sprawa dotyczyła w roku 2013 Banc de Binary.

Z danych ujawnionych przez CFTC wynika, że działalność oszustów rozpoczęła się co najmniej w 2013 roku i trwała do lipca 2017. Obejmowała ona nieuczciwe kampanie reklamowe, które przy pomocy innych marketingowców promowały systemy tradingowe i strony internetowe. Kusiły one ofiary prezentując fałszywe informacje na temat platform. Regulator nazwał te reklamy „czystą fikcją”, jednak przedstawione w nich osoby, które rzekomo wzbogaciły się na inwestycjach w opcje binarne, nakłoniły wielu inwestorów do powierzenia swych pieniędzy oszustom.

Ponad 25 tysięcy oszukanych inwestorów

Z oświadczenia SEC wynika, że Szatmari ma zapłacić około 6,25 mln USD w ramach zwrotu środków inwestorom, 1,9 mln USD w formie zwrotu zysków oraz 5,7 mln USD grzywny. Regulatorzy wspólnie przyznali, że materiały reklamowe przygotowane przez oszustów zostały wyświetlone wiele milionów razy, a ponad 25 tysięcy osób otworzyło rachunki inwestycyjne skoncentrowane na opcjach binarnych u brokerów działających bez licencji. W związku z brakiem rejestracji i posiadaniem licencji sąd uznał, że obrót oferowanymi przez nich instrumentami jest niezgodny z prawem.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę