menu

Strona Główna > Newsy > CFTC uderza w nieuczciwych brokerów opcji binarnych

CFTC uderza w nieuczciwych brokerów opcji binarnych


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew cywilny przeciwko pięciu obywatelom Kanady w sprawie namawiania ofiar do inwestowania w opcje binarne. W efekcie pozwani wyłudzili około 165 mln USD.

W skład wspomnianej piątki wchodzą trzej bracia, Joshua Cartu, Jonathan Cartu i David Cartu, którzy prowadzili spółki BeeOption, Glenridge Capital i Rumelia Capital. Klientów pozyskiwali z centrum telefonicznego w Izraelu. Zamknięty już obiekt obsługiwała spółka Tracy PAI Management Limited. Skład pozwanej piątki uzupełniali bracia Leeav Peretz i Nati Peretz, Kanadyjczycy mieszkający w Izraelu. Pomagali oni braciom Cartu w pozyskiwaniu inwestorów z USA, a także z Kanady, Singapuru, ZEA i Wielkiej Brytanii.

Bracia kusili inwestorów fałszywymi obietnicami wysokich zysków na poziomie około 60-85%. CFTC wskazała, że centrum telefoniczne w Izraelu funkcjonowało jako typowa „kotłownia”. Regulator zarzuca również braciom Cartu, że założyli w Irlandii i Wielkiej Brytanii dwie spółki, za pomocą których przeprowadzali płatności swoich firm oferujących opcje binarne. W trakcie swej działalności od roku 2014 do roku 2017 wyłudzili od inwestorów z całego świata około 165 mln USD. Po dokonaniu wpłaty pozwani zwykle odmawiali klientom dostępu do środków i uniemożliwiali ich wypłatę.

Poważne zarzuty o wyłudzenie

W tej samej sprawie CFTC stawia zarzuty Ryanowi Mastenowi z Teksasu oraz jego firmie BareIt Media, a także spółkom All Out Marketing Limited, Blue Moon Investments i Orlando Union Inc. Wszystkie z nich były kontrolowane przez jednego z braci Cartu. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, pracownicy tych spółek podawali fałszywe nazwiska, lokalizacje, tytuły i doświadczenie zawodowe. Firmy natomiast osiągały zyski, gdy ich klienci tracili pieniądze. CFTC domaga się zwrotu wyłudzonej kwoty w całości, konfiskaty zysków, nałożenia kar grzywny oraz zakazu prowadzenia działalności.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę