menu

Strona Główna > Newsy > Charles Schwab UK zapłaci 8,96 mln GBP kary

Charles Schwab UK zapłaci 8,96 mln GBP kary


Brytyjski Urząd Nadzoru Finanowego (FCA) nałożył 8,96 mln GBP kary na spółkę Charles Schwab UK Ltd. To efekt niewłaściwej ochrony klientów i prowadzenie działalności bez zgody regulatora, a także przekazywanie regulatorowi fałszywych informacji. Nieprawidłowości dotknęły wszystkich klientów detalicznych brokera.

Mark Steward, dyrektor wykonawczy ds. przepisów i nadzoru rynkowego FCA przyznał, że Charles Schwab UK najpierw nie uzyskała odpowiedniej licencji regulatora, a następnie przekazywała nieprawdziwe informacje i nie zastosowała odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Podobnie jak w przypadku Lehman Brothers i późniejszych przypadków, brak ochrony aktywów klientów może łatwo doprowadzić do zwiększenia kosztów dla konsumentów i długotrwałej blokady środków. Firmy brokerskie są odpowiedzialne za zapewnienie zgodności z naszymi zasadami i oczekujemy od nich, że będą stosowały odpowiednią ochronę – powiedział Steward.

Ugoda uchroniła przed większą karą

Brytyjski regulator wyjaśnił, że naruszenia dotyczą okresu od sierpnia 2017 do kwietnia 2019, po zmianie modelu biznesowego spółki Charles Schwab. Wówczas brytyjski oddział przeniósł aktywa klientów do amerykańskiego oddziału Charles Schwab & Co. Zdaniem FCA brytyjska spółka nie zapewniła odpowiedniej ochrony między innymi poprzez niewłaściwe zapisy księgowe utrudniające identyfikację aktywów. Niedociągnięcia stwierdzono również w zakresie organizacyjnym. Broker złożył także fałszywe sprawozdanie do brytyjskiego regulatora. Firma poinformowała FCA, że posiada pozytywną opinię audytora potwierdzającą, iż wdrożyła odpowiednie systemy i mechanizmy kontroli służące ochronie aktywów klientów. Charles Schwab jednak nie przeprowadził takiej procedury.

Po wykryciu naruszeń, spółka Charles Schwab podejmowała różne działania naprawcze. Nie doszło do faktycznej utraty aktywów klientów, a od 1 stycznia 2020 przestała przechowywać aktywa. Broker poszedł na ugodę w tej sprawie i uzyskał 30% zniżki w wysokości grzywny. W przeciwnym razie, kara finansowa wynosiłaby 12 804 600 GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę