menu

Strona Główna > Newsy > Chiny banują brokerów offshore

Chiny banują brokerów offshore


Chińskie organy regulacyjne zamierzają zakazać brokerom internetowym Futu Holdings Ltd i UP Fintech Holding Ltd, oferowania usług handlu zagranicznego klientom kontynentalnym. Wszystko z powodu obaw o bezpieczeństwo danych i odpływ kapitału. 

Futu Holding Lts i UP Fintech Holding Ltd to chińskie firmy notowane na giełdzie Nasdaq. Zakaz oferowania usług handlu zagranicznego zablokowałby wielu inwestorom detalicznym w Chinach kontynentalnych łatwy obrót papierami wartościowymi na rynkach Stanów Zjednoczonych i Hongkongu. Władze wyrażają zaniepokojenie odpływem kapitału i obawiają się, że szybko rozwijające się przedsiębiorstwa mogą być sprzeczne z programem kontroli walutowej Chin.

Stanowisko Futu i UP Fintech

Prawdopodobnie, firmy otrzymają informację na temat zakazu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Futu oświadczyło, że podejmowało próby komunikacji z chińskimi władzami. Jednakże nie otrzymało formalnego zakazu. Firma działa jak dotychczas.

UP Fintech zadeklarowało, że nadal będzie postępować z zasadami określonymi przez regulatorów globalnych. W związku z tym, będzie przestrzegać oraz wdrażać nowe zasady.

Komentarz chińskiej władzy

Władza Chin już w październiku wyrażała zaniepokojenie transgranicznymi brokerami. W ten sposób pogłębiła spadek w obu przedsiębiorstwach o blisko 80% w porównaniu do szczytu w lutym. Bank centralny, Chińska Komisja Regulacji Papierów Wartościowych (CSRC) oraz Państwowa Administracja Wymiany Walutowej (SAFE) nie wypowiedziały się w sprawie Futu i UP Fintech.

Futu działa na rynku od 2011 roku, natomiast UP Fintech od 2014 roku. Firmy te umożliwiają klientom z Chin kontynentalnych otwieranie rachunków offshore z wykorzystaniem danych osobowych takich jak: karty bankowe, dowody osobiste oraz rejestry podatkowe. UP Fintech wyceniany jest  na 737 milionów dolarów, natomiast firma Futu jest warta 5,5 miliarda dolarów. Obie firmy są zarejestrowane w Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu. Jednakże uzyskane zezwolenie nie obejmuje kontynentu.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę