menu

Strona Główna > Newsy > Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital

Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital


Citadel zamierza odzyskać około 500 mln USD z 2 mld USD zainwestowanych w Melvin Capital na początku tego roku. Firma chce w ten sposób nadrobić straty, jakie poniosła w wyniku ekspozycji na krótkie pozycje akcji Gamestop, które stały się ulubionym celem forum WallStreetBets z portalu Reddit.

Według WSJ, nie wiadomo, czy Citadel planuje odzyskać więcej pieniędzy w późniejszym terminie. Oczekuje się jednak, że Citadel pozostanie dużym inwestorem w Melvin Capital, który w pierwszym kwartale 2021 roku stracił 49% na swoich inwestycjach, mimo że w latach 2014-2020 notował roczną stopę zwrotu na poziomie 30%.

Pod koniec stycznia 2021 roku firma Citadel zainwestowała 2 mld USD w kluczowym momencie dla Melvin Capital. Dotkliwa porażka w grze na spadki stała się przestrogą dla Wall Street. To właśnie działania związane z akcjami Gamestop przyniosły sławę forum WSB. Ruch i jego liderzy zyskali taką popularność, że w maju uruchomili aplikację opartą na technologii blockchain, której celem jest zwalczanie manipulacji rynkowych.

WSB wypowiada walkę manipulacjom rynkowym

Krok w kierunku finansów opartych na blockchainie stanowi zmianę kursu dla nieoficjalnego i niezależnego ruchu w dużej mierze anonimowych użytkowników, dla których wspólną misją jest walka ze skorumpowanymi instytucjami i wyrwanie się spod ich zależności. Na początku tego miesiąca forum WallStreetBets rozwinęło swoją aplikację kryptowalutową, łącząc DeFi i tradycyjne rynki oraz uruchamiając oferty pojedynczych akcji w zdecentralizowanej aplikacji WallStreetBets (WSB DApp).

Dzięki strategicznemu partnerstwu z Mirror Protocol, użytkownicy WSB DApp są w stanie wykorzystać możliwość przekierowania zleceń do handlu zamiennymi syntetykami, które śledzą cenę rzeczywistych pojedynczych akcji, skutecznie udostępniając rynek akcji w sieci blockchain.

Aplikacja WSB DApp pozwala na wyeliminowanie barier czasowych, umożliwiając inwestowanie i handel 24 godziny na dobę akcjami notowanymi na światowych giełdach. Promuje również usuwanie barier geograficznych i ograniczeń zagranicznych giełd, co pozwala inwestorom wykorzystać ekspozycję na aktywa na globalnym rynku finansowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę