menu

Strona Główna > Newsy > Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital

Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital


Citadel zamierza odzyskać około 500 mln USD z 2 mld USD zainwestowanych w Melvin Capital na początku tego roku. Firma chce w ten sposób nadrobić straty, jakie poniosła w wyniku ekspozycji na krótkie pozycje akcji Gamestop, które stały się ulubionym celem forum WallStreetBets z portalu Reddit.

Według WSJ, nie wiadomo, czy Citadel planuje odzyskać więcej pieniędzy w późniejszym terminie. Oczekuje się jednak, że Citadel pozostanie dużym inwestorem w Melvin Capital, który w pierwszym kwartale 2021 roku stracił 49% na swoich inwestycjach, mimo że w latach 2014-2020 notował roczną stopę zwrotu na poziomie 30%.

Pod koniec stycznia 2021 roku firma Citadel zainwestowała 2 mld USD w kluczowym momencie dla Melvin Capital. Dotkliwa porażka w grze na spadki stała się przestrogą dla Wall Street. To właśnie działania związane z akcjami Gamestop przyniosły sławę forum WSB. Ruch i jego liderzy zyskali taką popularność, że w maju uruchomili aplikację opartą na technologii blockchain, której celem jest zwalczanie manipulacji rynkowych.

WSB wypowiada walkę manipulacjom rynkowym

Krok w kierunku finansów opartych na blockchainie stanowi zmianę kursu dla nieoficjalnego i niezależnego ruchu w dużej mierze anonimowych użytkowników, dla których wspólną misją jest walka ze skorumpowanymi instytucjami i wyrwanie się spod ich zależności. Na początku tego miesiąca forum WallStreetBets rozwinęło swoją aplikację kryptowalutową, łącząc DeFi i tradycyjne rynki oraz uruchamiając oferty pojedynczych akcji w zdecentralizowanej aplikacji WallStreetBets (WSB DApp).

Dzięki strategicznemu partnerstwu z Mirror Protocol, użytkownicy WSB DApp są w stanie wykorzystać możliwość przekierowania zleceń do handlu zamiennymi syntetykami, które śledzą cenę rzeczywistych pojedynczych akcji, skutecznie udostępniając rynek akcji w sieci blockchain.

Aplikacja WSB DApp pozwala na wyeliminowanie barier czasowych, umożliwiając inwestowanie i handel 24 godziny na dobę akcjami notowanymi na światowych giełdach. Promuje również usuwanie barier geograficznych i ograniczeń zagranicznych giełd, co pozwala inwestorom wykorzystać ekspozycję na aktywa na globalnym rynku finansowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę