menu

Strona Główna > Newsy > Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital

Citadel zamierza odzyskać 500 mln USD od Melvin Capital


Citadel zamierza odzyskać około 500 mln USD z 2 mld USD zainwestowanych w Melvin Capital na początku tego roku. Firma chce w ten sposób nadrobić straty, jakie poniosła w wyniku ekspozycji na krótkie pozycje akcji Gamestop, które stały się ulubionym celem forum WallStreetBets z portalu Reddit.

Według WSJ, nie wiadomo, czy Citadel planuje odzyskać więcej pieniędzy w późniejszym terminie. Oczekuje się jednak, że Citadel pozostanie dużym inwestorem w Melvin Capital, który w pierwszym kwartale 2021 roku stracił 49% na swoich inwestycjach, mimo że w latach 2014-2020 notował roczną stopę zwrotu na poziomie 30%.

Pod koniec stycznia 2021 roku firma Citadel zainwestowała 2 mld USD w kluczowym momencie dla Melvin Capital. Dotkliwa porażka w grze na spadki stała się przestrogą dla Wall Street. To właśnie działania związane z akcjami Gamestop przyniosły sławę forum WSB. Ruch i jego liderzy zyskali taką popularność, że w maju uruchomili aplikację opartą na technologii blockchain, której celem jest zwalczanie manipulacji rynkowych.

WSB wypowiada walkę manipulacjom rynkowym

Krok w kierunku finansów opartych na blockchainie stanowi zmianę kursu dla nieoficjalnego i niezależnego ruchu w dużej mierze anonimowych użytkowników, dla których wspólną misją jest walka ze skorumpowanymi instytucjami i wyrwanie się spod ich zależności. Na początku tego miesiąca forum WallStreetBets rozwinęło swoją aplikację kryptowalutową, łącząc DeFi i tradycyjne rynki oraz uruchamiając oferty pojedynczych akcji w zdecentralizowanej aplikacji WallStreetBets (WSB DApp).

Dzięki strategicznemu partnerstwu z Mirror Protocol, użytkownicy WSB DApp są w stanie wykorzystać możliwość przekierowania zleceń do handlu zamiennymi syntetykami, które śledzą cenę rzeczywistych pojedynczych akcji, skutecznie udostępniając rynek akcji w sieci blockchain.

Aplikacja WSB DApp pozwala na wyeliminowanie barier czasowych, umożliwiając inwestowanie i handel 24 godziny na dobę akcjami notowanymi na światowych giełdach. Promuje również usuwanie barier geograficznych i ograniczeń zagranicznych giełd, co pozwala inwestorom wykorzystać ekspozycję na aktywa na globalnym rynku finansowym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

swissquote broker z dobrymi zyskami

Swissquote otrzymuje licencję CySEC

Szwajcarski broker Swissquote uzyskał nową licencję operacyjną od regulatora rynku finansowego na Cyprze, Cypryjskiej Komisji ...
Czytaj dalej
Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank oferuje przedłużone terminy ważności opcji walutowych

Spółka Saxo Bank poinformowała o wprowadzeniu przedłużonych terminów wygaśnięcia opcji walutowych. Firma ponownie otworzyła ofertę ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę