menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD

CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD


Spółka CMC Markets opublikowała wstępne wyniki za pierwsze sześć miesięcy roku finansowego rozpoczynającego się 1 kwietnia 2020. W pierwszym półroczu rozliczeniowym broker zanotował przychody netto ze sprzedaży kontraktów CFD w wysokości około 200 mln GBP. To duży wzrost w porównaniu z podobnym okresem poprzedniego roku, kiedy to kwota ta wynosiła 85 mln GBP.

Broker oczekuje również, że przychody netto z obrotu papierami wartościowymi wyniosą w tym okresie około 26 mln GBP (w porównaniu z 14 mln GBP w poprzednim roku). CMC Markets podkreśla, że jest to wynik rozwoju spółki i współpracy z bankiem ANZ. Broker spodziewa się również, że dokonane inwestycje wpłyną na wzrost kosztów, które mogą wynieść 80 mln GBP w pierwszym półroczu roku rozliczeniowego.

Prezes spółki CMC Peter Cruddas przyznał, że jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych w pierwszej połowie roku rozliczeniowego. Podkreślił, że to mocne potwierdzenie słuszności obranej strategii rozwoju firmy i skupiania się na wysokiej wartości dla klientów. Zdaniem Cruddasa wyniki są tym bardziej optymistyczne, że początek roku rozliczeniowego przypadł na globalną pandemię koronawirusa.

Optymistyczne prognozy spółki

Na podstawie przedstawionych wyników za pierwsze półrocze, CMC przewiduje również bardzo dobre wyniki za cały rok finansowy. Według nowej prognozy zysk operacyjny netto ma osiągnąć górną granicę ustalonego wcześniej konsensusu, a koszty operacyjne mogą nieznacznie przekroczyć poziom konsensusu. Broker spodziewa się przychodów netto w wysokości 329,9 mln GBP, kosztów na poziomie 148,5 mln GBP, dochodu brutto w wysokości 159,6 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (19.10): FXPB, EVFX, Markets Swiss…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  FXPB - fxpb.us AVEX Capital - avexcapital.com UI Group - ...
Czytaj dalej
trader of the month tickmill

Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Zwycięzcą wrześniowej edycji konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun. Wygraną przyniosły mu wysoka ...
Czytaj dalej

Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Australijski Sąd Federalny nałożył karę w wysokości 75 mln AUD (około 53,19 mln USD) na ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę