menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD

CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD


Spółka CMC Markets opublikowała wstępne wyniki za pierwsze sześć miesięcy roku finansowego rozpoczynającego się 1 kwietnia 2020. W pierwszym półroczu rozliczeniowym broker zanotował przychody netto ze sprzedaży kontraktów CFD w wysokości około 200 mln GBP. To duży wzrost w porównaniu z podobnym okresem poprzedniego roku, kiedy to kwota ta wynosiła 85 mln GBP.

Broker oczekuje również, że przychody netto z obrotu papierami wartościowymi wyniosą w tym okresie około 26 mln GBP (w porównaniu z 14 mln GBP w poprzednim roku). CMC Markets podkreśla, że jest to wynik rozwoju spółki i współpracy z bankiem ANZ. Broker spodziewa się również, że dokonane inwestycje wpłyną na wzrost kosztów, które mogą wynieść 80 mln GBP w pierwszym półroczu roku rozliczeniowego.

Prezes spółki CMC Peter Cruddas przyznał, że jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych w pierwszej połowie roku rozliczeniowego. Podkreślił, że to mocne potwierdzenie słuszności obranej strategii rozwoju firmy i skupiania się na wysokiej wartości dla klientów. Zdaniem Cruddasa wyniki są tym bardziej optymistyczne, że początek roku rozliczeniowego przypadł na globalną pandemię koronawirusa.

Optymistyczne prognozy spółki

Na podstawie przedstawionych wyników za pierwsze półrocze, CMC przewiduje również bardzo dobre wyniki za cały rok finansowy. Według nowej prognozy zysk operacyjny netto ma osiągnąć górną granicę ustalonego wcześniej konsensusu, a koszty operacyjne mogą nieznacznie przekroczyć poziom konsensusu. Broker spodziewa się przychodów netto w wysokości 329,9 mln GBP, kosztów na poziomie 148,5 mln GBP, dochodu brutto w wysokości 159,6 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ic markets announces a fee for access to market data

IC Markets poszerza ofertę o 5 kryptowalut

Broker IC Markets wzmocnił ofertę kontraktów CFD na kryptowaluty. Dodano do niej Binance Coin, Cardano, ...
Czytaj dalej
tms brokers

TMS Brokers dodaje kontrakty CFD na 1300 akcji i obniża prowizję

Broker TMS Brokers dodał do oferty ponad 1300 kontraktów CFD na ETF-y i zagraniczne akcje ...
Czytaj dalej
Wallstreetbets pompuje akcje gamestop ale brokerzy stają po stronie funduszy

Prawie 900 000 kont handlowało na GME podczas akcji WallStreetBets

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeanalizowała wydarzenia związane ze styczniową pompą na akcjach ...
Czytaj dalej
fxcm broker

FXCM poszerza ofertę o CFD na francuskie, niemieckie i brytyjskie akcje

Broker FXCM ogłosił wczoraj znaczne wzmocnienie oferty na kontrakty CFD na akcje. Klienci spółki mogą ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę