menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD

CMC Markets notuje 135% wzrost przychodów z CFD


Spółka CMC Markets opublikowała wstępne wyniki za pierwsze sześć miesięcy roku finansowego rozpoczynającego się 1 kwietnia 2020. W pierwszym półroczu rozliczeniowym broker zanotował przychody netto ze sprzedaży kontraktów CFD w wysokości około 200 mln GBP. To duży wzrost w porównaniu z podobnym okresem poprzedniego roku, kiedy to kwota ta wynosiła 85 mln GBP.

Broker oczekuje również, że przychody netto z obrotu papierami wartościowymi wyniosą w tym okresie około 26 mln GBP (w porównaniu z 14 mln GBP w poprzednim roku). CMC Markets podkreśla, że jest to wynik rozwoju spółki i współpracy z bankiem ANZ. Broker spodziewa się również, że dokonane inwestycje wpłyną na wzrost kosztów, które mogą wynieść 80 mln GBP w pierwszym półroczu roku rozliczeniowego.

Prezes spółki CMC Peter Cruddas przyznał, że jest bardzo zadowolony z wyników osiągniętych w pierwszej połowie roku rozliczeniowego. Podkreślił, że to mocne potwierdzenie słuszności obranej strategii rozwoju firmy i skupiania się na wysokiej wartości dla klientów. Zdaniem Cruddasa wyniki są tym bardziej optymistyczne, że początek roku rozliczeniowego przypadł na globalną pandemię koronawirusa.

Optymistyczne prognozy spółki

Na podstawie przedstawionych wyników za pierwsze półrocze, CMC przewiduje również bardzo dobre wyniki za cały rok finansowy. Według nowej prognozy zysk operacyjny netto ma osiągnąć górną granicę ustalonego wcześniej konsensusu, a koszty operacyjne mogą nieznacznie przekroczyć poziom konsensusu. Broker spodziewa się przychodów netto w wysokości 329,9 mln GBP, kosztów na poziomie 148,5 mln GBP, dochodu brutto w wysokości 159,6 mln GBP.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę