menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets potwierdza plan podziału spółki

CMC Markets potwierdza plan podziału spółki


Notowana na londyńskiej giełdzie spółka CMC Markets potwierdziła, że grupa rozważa rozdzielenie swojej działalności z dźwignią finansową i bez dźwigni. Pomysł jest jednak wciąż na „bardzo wczesnym etapie”, ponieważ zarząd firmy jeszcze ocenia zasadność podziału.

Spółka stwierdziła w komunikacie, że zarząd zamierza przeprowadzić analizę możliwości podziału działalności Grupy z punktu widzenia maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. CMC Markets podkreśla, że sprawa jest na etapie rozpoznania i decyzja o podziale działalności nie jest jeszcze przesądzona.

Nowe spółki mogą być notowane na londyńskiej giełdzie

CMC Markets oferuje usługi tradingu z dźwignią finansową oraz spread betting, a oddziały spółki działają w kilku jurysdykcjach na całym świecie. Firma zdecydowała się na podział, w wyniku którego powstanie dział obsługujący trading z dźwignią i zakłady na spready oraz dział, który nie oferuje dźwigni finansowej, a który będzie obejmował technologię i platformy nowych produktów inwestycyjnych.

Stacja Sky News jako pierwsza donosiła, że obie spółki będą notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale tylko jedna zachowa markę CMC. Ruch ten nastąpił po tym, gdy broker obniżył swoje oczekiwania dotyczące przychodów w bieżącym roku finansowym, co spowodowało gwałtowny spadek ceny akcji.

Broker poszerza ofertę

Firma rozszerza swoje usługi poza zwykłą działalność z dźwignią finansową i przygotowuje się do uruchomienia w przyszłym roku nowych brytyjskich platform inwestycyjnych D2C i B2B, które będą oferować m.in. produkty inwestycyjne i fizyczne akcje.

Ponadto firma zawarła umowę z głównym australijskim bankiem detalicznym ANZ i przejęła ponad 500 000 klientów ANZ, inwestujących w akcje, których łączna wartość aktywów przekracza 25 mld GBP. CMC Markets poszerzyło również swą ofertę kryptowalutową. W tym miesiącu spółka dodała obsługę tokenów Polygon i Solana. Obecnie jej oferta obejmuje 18 kryptowalut oraz 3 indeksy kryptowalutowe.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę