menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets potwierdza plan podziału spółki

CMC Markets potwierdza plan podziału spółki


Notowana na londyńskiej giełdzie spółka CMC Markets potwierdziła, że grupa rozważa rozdzielenie swojej działalności z dźwignią finansową i bez dźwigni. Pomysł jest jednak wciąż na „bardzo wczesnym etapie”, ponieważ zarząd firmy jeszcze ocenia zasadność podziału.

Spółka stwierdziła w komunikacie, że zarząd zamierza przeprowadzić analizę możliwości podziału działalności Grupy z punktu widzenia maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. CMC Markets podkreśla, że sprawa jest na etapie rozpoznania i decyzja o podziale działalności nie jest jeszcze przesądzona.

Nowe spółki mogą być notowane na londyńskiej giełdzie

CMC Markets oferuje usługi tradingu z dźwignią finansową oraz spread betting, a oddziały spółki działają w kilku jurysdykcjach na całym świecie. Firma zdecydowała się na podział, w wyniku którego powstanie dział obsługujący trading z dźwignią i zakłady na spready oraz dział, który nie oferuje dźwigni finansowej, a który będzie obejmował technologię i platformy nowych produktów inwestycyjnych.

Stacja Sky News jako pierwsza donosiła, że obie spółki będą notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, ale tylko jedna zachowa markę CMC. Ruch ten nastąpił po tym, gdy broker obniżył swoje oczekiwania dotyczące przychodów w bieżącym roku finansowym, co spowodowało gwałtowny spadek ceny akcji.

Broker poszerza ofertę

Firma rozszerza swoje usługi poza zwykłą działalność z dźwignią finansową i przygotowuje się do uruchomienia w przyszłym roku nowych brytyjskich platform inwestycyjnych D2C i B2B, które będą oferować m.in. produkty inwestycyjne i fizyczne akcje.

Ponadto firma zawarła umowę z głównym australijskim bankiem detalicznym ANZ i przejęła ponad 500 000 klientów ANZ, inwestujących w akcje, których łączna wartość aktywów przekracza 25 mld GBP. CMC Markets poszerzyło również swą ofertę kryptowalutową. W tym miesiącu spółka dodała obsługę tokenów Polygon i Solana. Obecnie jej oferta obejmuje 18 kryptowalut oraz 3 indeksy kryptowalutowe.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
gospodarka wielkiej brytanii rośnie

Inflacja w Wielkiej Brytanii spada poniżej 10%

Inflacja w Wielkiej Brytanii w kwietniu 2023 roku wyniosła 8,7 procent, spadając mniej niż przewidywano ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę