menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets z dobrymi wynikami za 1 kwartał nowego roku finansowego

CMC Markets z dobrymi wynikami za 1 kwartał nowego roku finansowego


Notowany na londyńskiej giełdzie broker CMC Markets opublikował aktualne dane finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku podatkowego, który trwa od kwietnia do czerwca. Spółka podkreśla, że nadal osiąga dobre wyniki.

Firma wyszczególniła, że ogólna miesięczna liczba aktywnych klientów wzrosła o jedną trzecią w stosunku do poziomów sprzed pandemii, pozostając na poziomie notowanym w poprzednim roku. Ponadto, broker dodał, że zachowania nowych klientów są podobne do zachowań traderów, którzy dołączyli do brokera w poprzednich latach.

CMC, który oferuje handel na rynku Forex i CFD oraz kilka innych produktów finansowych, zyskał bardzo dużo dzięki napływowi inwestorów detalicznych. W ostatnim roku finansowym broker zanotował dochód operacyjny netto w wysokości 409,8 mln GBP, podczas gdy zyski przed opodatkowaniem wzrosły o 127% i wyniosły 224 mln GBP.

Spółka planuje 330 mln GBP zysku

Broker nie ujawnił danych za ostatni kwartał, jednak zarząd spółki spodziewa się, że w bieżącym roku obrotowym osiągnie zysk operacyjny netto na poziomie ponad 330 mln GBP. Prognoza ta opiera się na pozytywnych wskaźnikach biznesowych. Ponadto spółka CMC poinformowała, że udało się jej utrzymać 80% przychodów klientów, co jest zgodne z założeniami. Koszty operacyjne za pierwszy kwartał bieżącego roku finansowego mogą się jednak zwiększyć, ponieważ broker zwiększył zatrudnienie, szczególnie wzmacniając swoje zespoły inwestycyjne.

– Jestem zadowolony z początku tego roku finansowego po rekordowym roku obrotowym 2021. Zespół koncentruje się na kontynuowaniu świadczenia doskonałych usług dla naszych klientów, zarówno pod względem czasu realizacji, jak i dostarczania innowacyjnej, wiodącej na rynku platformy. Wierzę w dobre perspektywy dla CMC, ponieważ nadal czynimy postępy w realizacji naszych strategicznych inicjatyw, co wskazano w naszych rocznych wynikach, i czekam na dalsze aktualizacje rynku na ich temat podczas prezentacji wyników za półrocze, które przedstawimy w późniejszym okresie tego roku – powiedział prezes CMC Markets Lord Cruddas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę