menu

Strona Główna > Newsy > CMC Markets z dobrymi wynikami za 1 kwartał nowego roku finansowego

CMC Markets z dobrymi wynikami za 1 kwartał nowego roku finansowego


Notowany na londyńskiej giełdzie broker CMC Markets opublikował aktualne dane finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku podatkowego, który trwa od kwietnia do czerwca. Spółka podkreśla, że nadal osiąga dobre wyniki.

Firma wyszczególniła, że ogólna miesięczna liczba aktywnych klientów wzrosła o jedną trzecią w stosunku do poziomów sprzed pandemii, pozostając na poziomie notowanym w poprzednim roku. Ponadto, broker dodał, że zachowania nowych klientów są podobne do zachowań traderów, którzy dołączyli do brokera w poprzednich latach.

CMC, który oferuje handel na rynku Forex i CFD oraz kilka innych produktów finansowych, zyskał bardzo dużo dzięki napływowi inwestorów detalicznych. W ostatnim roku finansowym broker zanotował dochód operacyjny netto w wysokości 409,8 mln GBP, podczas gdy zyski przed opodatkowaniem wzrosły o 127% i wyniosły 224 mln GBP.

Spółka planuje 330 mln GBP zysku

Broker nie ujawnił danych za ostatni kwartał, jednak zarząd spółki spodziewa się, że w bieżącym roku obrotowym osiągnie zysk operacyjny netto na poziomie ponad 330 mln GBP. Prognoza ta opiera się na pozytywnych wskaźnikach biznesowych. Ponadto spółka CMC poinformowała, że udało się jej utrzymać 80% przychodów klientów, co jest zgodne z założeniami. Koszty operacyjne za pierwszy kwartał bieżącego roku finansowego mogą się jednak zwiększyć, ponieważ broker zwiększył zatrudnienie, szczególnie wzmacniając swoje zespoły inwestycyjne.

– Jestem zadowolony z początku tego roku finansowego po rekordowym roku obrotowym 2021. Zespół koncentruje się na kontynuowaniu świadczenia doskonałych usług dla naszych klientów, zarówno pod względem czasu realizacji, jak i dostarczania innowacyjnej, wiodącej na rynku platformy. Wierzę w dobre perspektywy dla CMC, ponieważ nadal czynimy postępy w realizacji naszych strategicznych inicjatyw, co wskazano w naszych rocznych wynikach, i czekam na dalsze aktualizacje rynku na ich temat podczas prezentacji wyników za półrocze, które przedstawimy w późniejszym okresie tego roku – powiedział prezes CMC Markets Lord Cruddas.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Panika na rynku Bitcoina, korekta nasdaq i słaby funt - MakroPrzegląd

Panika na rynku Bitcoina, korekty indeksów i słaby funt. MakroPrzegląd. #3/4 Styczeń 22

Trzeci tydzień stycznia minął pod znakiem słabnącego funta, spadków Bitcoina i pogłębiania się korekty na ...
Czytaj dalej
Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych, poinformowała o uzyskaniu licencji na działanie w Kanadzie ...
Czytaj dalej
Sprzedaż detaliczna w UK - nowe dane makroekonomiczne

Sprzedaż detaliczna w UK – nowe dane makroekonomiczne

W piątek 21 stycznia o 8:00 opublikowano dane na temat sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii ...
Czytaj dalej
USA - Existing Home Sales ponizej oczekiwań

USA – Existing Home Sales poniżej oczekiwań

Wskaźnik Existing Home Sales sygnałem do dalszych spadków indeksu DXY na wykresie minutowym. To kolejna już ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę